Rootsi makseteenuste pakkuja Klarna laieneb ka Eesti turule

uudised.ee

Rahvusvaheliselt tegutsev Rootsi makseteenuste pakkuja Klarna teatas kolmapäeval, et kavatseb oma avatud pangaduse lahendusega laieneda veel kaheksale Euroopa turule, sealhulgas Eestisse, Lätti ja Leetu, vahendab BNS.

Samuti suundub Klarna Portugali, Taani, Luksemburgi, Iirimaa ja Horvaatia turgudele, teatas ettevõte. Klarna avatud pangaduse võrgustik tegutseb kokku 24 Euroopa riigis. 

Klarna pakub kolmandast isikust teenusepakkujatele lihtsustatud ligipääsu kliendi kontoandmetele oma kontoinfo ja maksete algatamise funktsioonide läbi. Koos viimase laienemisega tuli Klarna turule ka kontoinfo analüüsi rakendusega, mis kasutab andmete kategoriseerimist ja rikastamist, et võimaldada näiteks isikustatud eelarvete koostamist ning laenutaotluste või krediidi- ja riskihinnangute läbi viimist. 

Samuti pakub Klarna “osta praegu, maksa hiljem” järelmakseteenuseid. 

Klarna asutati 2005. aastal Stockholmis. Nüüdseks on ettevõtte platvromil ligikaudu 90 miljonit ostlejat ning 250 000 kauplejat. Klarna makse- ja jaemüügiteenuste platvormil tehakse ettevõtte andmeil igapäevaselt ligikaudu 2 miljonit tehingut. 

Sel nädalal kaasas Klarna miljard dollarit, millega kasvas ettevõtte väärtus 31 miljardi dollarini ehk 26 miljardi euroni ning tõusis USA finants- ja äriuudiste portaali Business Insideri andmeil kõige väärtuslikumaks iduettevõtteks Euroopas. 

Kommentaarid puuduvad