Eesti elektrijalgrataste tootja Ampler Bikes plaanib avada esinduspoed Šveitsis,  Hollandis ja Eestis

uudised.ee

Ampleri käive kasvas 2020. aastal võrreldes eelmise aastaga 115%. Elektrijalgrataste suurimal turul Saksamaal kasvas ettevõtte käive 136% – pandeemia ajal eelistasid inimesed ühistranspordile ja autodele elektrijalgrattaid. Ampleri eesmärk on oma kiiret kasvutempot Saksamaal jätkata ning laieneda ka Šveitsi ja Hollandisse, kus ettevõttel on kavas 2021. aastal avada esinduspoed. Koduturul avab Ampler sel kevadel esinduspoe Tallinnas Telliskivi kvartalis. 

Ampler avas 2020. aasta kevadel oma teise salongi Saksamaal Kölnis. Pandeemia negatiivseid mõjusid aitas tõrjuda ettevõtte otsemüügi mudel – veebimüük moodustab ettevõtte käibest üle 90%. Pandeemia mõjud, mille tagajärjel tuli esinduspoed ajutiselt sulgeda ja kuues riigis tegev proovisõidu programm pausile panna, olid tänu sellele minimaalsed. Lisaks veebimüügimudelile olid Ampleri eelised rasketel aegadel ka ettevõtte tootmisrajatised Eestis ja head suhted tarnijatega.

Ampleri tegevjuht ja kaasasutaja Ardo Kaurit on alanud aasta suhtes optimistlik: „Me usume kiiresse, kuid jätkusuutlikku kasvu. Kuigi 2021. aastal tuleb jalgrattatööstusel tõenäoliselt jätkuvalt silmitsi seista raamide ja rattaosade tarneprobleemidega, usume, et meie ärimudel töötab.“ 

Ampleri töötajate arv kasvas 45-lt 85-le ja ettevõtte eesmärk on 2021. aastal seda arvu edasise kasvu toetamiseks kahekordistada. 2020. aasta detsembris teatas Ampler uue süsinikneutraalse tehase ehitamise plaanidest Eestis. Selle ehitus peaks algama 2021. aastal. Praegune Jüris asuv tehas avati 2019. aasta novembris. 

2021. aasta tähistab ka aastat, mil Ampler alustas maanterattaspordi toetamisega, saades UCI Continental tasemel sõitva Ampler Development Team’i nimisponsoriks. Ampler Development Team’i eesmärk on panustada Baltimaade ja Soome U23 ratturite arengusse. Meeskonda juhivad ja treenivad endised profiratturid Jaan Kirsipuu ja Rene Mandri. 

Kommentaarid puuduvad