Omniva valmistub uute piirangute valguses automaatide tippmahtudeks

uudised.ee

Kuna möödunud kevadel tõi riigi lukkupanek pakiautomaatidesse ligi kahekordsed pakimahud ning kaubanduse sulgemine annab e-kaubandusele hoogu ka tänavu, võtab Omniva kasvava pakimahuga toimetulekuks taas kasutusele jõuluperioodile sarnased meetmed. 

Omniva juhatuse liige Kristi Unt selgitas, et pakiautomaate hakatakse täitma mitu korda päevas ning vajadusel avatakse ka ajutisi pakiväljastuspunkte. “Praegu sujub pakkide väljastus kenasti ja ilma viivituseta – valdav osa eestisiseseid saadetisi jõuab saajani juba järgmiseks päevaks,” kinnitas Unt pressiteates. 

Kuna eelmisel kevadel suleti koos kaubanduskeskustega ka postkontorid, kasvas piirangute perioodil pakiautomaatidesse saadetavate pakkide arv ligi kahekordseks. “Nüüd jäävad praeguse info kohaselt postkontorid esialgu avatuks ning neis kehtestatakse 25-protsendise täituvuse piirang. Postiasutust külastades on maskikandmine kohustuslik ning ühtlasi palume kinni pidada ka ruumi täituvuse ja distantsihoidmise reeglitest,” lisas Unt.

Ehkki postkontorid jäävad avatuks, on soovitav teenuste kasutamisel vähendada kontakte ning kasutada paki- ja postitoiminguteks iseteenindusel põhinevaid kanaleid ehk pakiautomaati ja e-poodi. “Kuna viiruse leviku ulatus on murettekitav, palume postkontoreid külastada vaid äärmisel vajadusel,” toonitas Unt, lisades, et postkontorites müüdavaid marke, kaarte, ümbrikuid ja pakkematerjale saab Omniva e-poest tellida otse postkasti.

“Kui postiasutuse külastus tuleb siiski ette võtta, soovitame enne postiasutuse külastamist kontrollida selle lahtioleku aegu Omniva kodulehe kaardirakenduses, kuivõrd need võivad seoses COVID-19 olukorraga ootamatult muutuda,” soovitas Unt. 

Õues on nakatumise risk madalam ja seega on väljas asuv kontaktivaba pakiautomaat hetkel eelistatuim kanal saadetiste vastu võtmiseks ja teele panemiseks. Omniva kõik automaadid asuvad õues, pakiautomaatide puutetundlikke ekraane puhastatakse ettevõtte kinnitusel regulaarselt ja automaati saab kasutada ka kinnastega. Kauba eest tasumisel on kõikides automaatides võimalik kasutada viipemakset.

Praegu pakiautomaatides saadetiste järjekorrad Omniva teatel puuduvad, kuid kasvavate mahtude juures võivad need populaarsemates automaatidest tekkida. Pakimahtude kasvades saab Omniva kodulehe kaardirakendusest jälgida, millistes automaatides on pikem ooteaeg ja valida lähima alternatiivi. Seda informatsiooni kuvatakse ka automaatse andmevahetusega e-poodide tarnevalikus. 

Suuremates postkontorites on kasutusel ka QR-koodil põhinevad järjekorramasinad, mille abil saab klient oma aega efektiivsemalt kasutada ja oma korda oodata mujal kui füüsilises järjekorras.

Välismaalt tellitud või sealt saabuvate pakkide ja kirjade liikumises suuremahulisi tõrkeid ega seisakuid Omniva teatel hetkel samuti ei ole, kuid jätkuvalt tuleb teatud juhtudel arvestada mõnevõrra pikemate tarneaegadega. 

Kommentaarid puuduvad