Tallinn annab Maardule 100 000 maski

uudised.ee

Tallinna linnavalitsus otsustas toetada Maardu linna koroonaepideemia leviku tõkestamisel ja annab naaberlinnale 100 000 maski elanikele tasuta jagamiseks, vahendab BNS.

Lisaks võtab Tallinna linnapolitsei  kõrgendatud tähelepanu alla maski kandmise Tallinn-Maardu bussiliinidel, kus selgitatakse maski kandmise olulisust ning jagatakse maske näokatteta sõitjatele, edastas Tallinna linnavalitsus.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Maardu linnapea Vladimir Arhipov rääkisid teisipäeval koroonaepideemiast tingitud olukorrast mõlemas omavalitsuses, jagati leevendusmeetmete rakendamise kogemust ning arutati koostöövõimalusi epideemia tõkestamiseks.

Kõlvart sõnas, et koroonaviiruse leviku tõkestamine on saanud kohalikele omavalitsustele üheks suuremaks väljakutseks ja selle olukorra lahendamise võti peitub omavahelises koostöös, seda nii omavalitsuste tasandil kui ka riigiga. “Viirus ei jälgi halduspiire, seega peame haiguse leviku peatamiseks ühiselt lahendusi otsima,“ märkis ta. „Kuna kahe linna vahel toimub tihe liikumine, siis tähendab see ka suuremat viiruseleviku ohtu. Maski kandmine on esmane vahend, millega saame hoida iseenda ja teiste tervist, seepärast jagame Tallinna maskivaru ka naaberlinna elanikega ja teeme ühiselt selgitustööd bussides.“

„Ajal, mil koroonaviirussse nakatunute arv on Maardus väga kõrge, rakendame linna poolt kõiki ulatuslikke meetmeid, et peatada viiruse levik linnas, kaitsta riskigruppi kuuluvaid inimesi ja tagada ühiskonna toimimine,“ ütles Arhipov.

Linnapead arutasid ka olukorda Tallinna haiglates. „Meie tervishoiusüsteem ja haiglate personal on juba praegu väga kriitilises seisukorras. Teatavasti Maardus ei ole oma haiglat ja sealsed patsiendid saavad ravi just Tallinnas, seega peame ühiselt pingutama viiruse tõkestamisse, sest nii saame vähendada ka meie haiglate koormust,“ sõnas Kõlvart.

Kolmapäeval viidi Tallinna linna poolt läbi ka infotund Maardu linna sotsiaaltöötajatele.

Meeride kohtumise tulemusena otsustati, et koroonaviiruse leviku takistamiseks aitab Tallinn Maardul rakendada ülespool nimetatud meetmeid, mis pealinnas on juba edukalt kasutusele võetud. 

Kommentaarid puuduvad