Kampaania kutsub tennist mängides arvestama keskkonnaga

uudised.ee

Tenniseklubi Reval Ladies koostöös Eesti Tennise Liidu ja Rohetiigriga käivitas üleriigilise projekti „Pall pole prügi!“, mille eesmärk on teadvustada tennisepallide keskkonnakahjulikkust ja leida parimaid viise nende eluea pikendamiseks ning taaskasutamiseks. 

Kampaania esmärk on juuni alguseks kokku koguda 20 000 tennisepalli. 

Tennis on üllatuslikult üks enim keskkonda kahjustavam spordiala ja põhjuseks on tennisepallid. Nende tootmine on ressursimahukas, neid toodetakse väga suurtes kogustes, maailmas aastas üle 300 miljoni, nende kasutusiga on lühike ja  lagunemine võtab aega kuni 400 aastat.

Eestis on ligi 10 000 tennisemängijat ja hinnanguliselt võetakse igal aastal kasutusse ligi 120 000 uut tennisepalli. Suur osa mängijaid kasutatavad ainult uusi või vähekasutatud palle ja vähemalt kolmandik jõuab neist kohe tavalisse prügikasti.

Marika Maidla, TC Reval Ladies projekti juht kinnitas, et tennisemängijad on vastutustundlikud. „Paljud mängijad pole lihtsalt teadvustanud pallide keskkonnakahjulikkust ning vajavad vaid väikest tõuget ja meeldetuletust, et pallid saaksid kokku kogutud ja taaskasutatud.“

Projekti raames paigaldatakse selle nädala jooksul 12 suuremasse tennisekeskusesse üle Eesti spetsiaalsed konteinerid kasutatud tennisepallide kogumiseks. Juuni alguseks on eesmärgiks kokku koguda 20 000 palli. Nii on võimalik hinnata üldist pallide kogust, mida saame taaskasutusse suunata. 

Samaaegselt kutsub kampaania kõiki huvilisi leidma erinevaid lahendusi tennisepallide taaskasutamiseks. Eesmärk on aasta lõpuks leida kasutatud pallidele jätkusuutlik rakendus. Selleks võib olla nii tasuta tooraineks olek kui pikaajalised partnerid, kes soovivad palle taaskasutada.

Kommentaarid puuduvad