PPA kriisijuht: oleme avastanud üsna vähe rikkumisi

uudised.ee

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kriisijuht Vallo Koppel märkis reedesel pressikonverentsil, et PPA pani märtsis palju töötunde välisruumi järelevalvele, kuid avastas üsna vähe rikkumisi, vahendab BNS.

“Viimasel nädalal oleme üle poole tuhande ettevõtte kontrollinud ja avastanud sealjuures üsna vähe rikkumisi,” märkis Koppel.

Tema sõnul on hajutatuse rikkumised vähenenud neli korda ning ka maske on PPA jaganud välja neli korda vähem ehk inimesed on muutunud teadlikumaks. 
 
“Näokatmisest ja maskikandmisest peab jätkuvalt kinni 97-98 inimest 100-st, kui varem oli see umbes 90 protsenti,” tõdes ta.

“Ilusate ilmadega tekib inimestel soov loodusesse minna ning PPA on  valmis järelevalvet suunama sinna, kus võib eeldada piirangute rikkumist. Matkarajad, lõkkekohad on kindlasti kohad, kuhu oleme valmis tähelepanu pöörama,” kinnitas Koppel. 

Tema sõnul on ilusate ilmadega olnud esimesed välikohvikute juhud, kuid see on praegu keelatud, sest viirus levib ka lähikontaktis õues ning ettevõtetel on lubatud ainult kaasamüük.

“Kõik skeemitamised peaksid jääma siiski ära ja igal sellisel moel teenitud euro võib tähendada kellegi kaotatud elu,” nentis ta. 

“Tänan kõiki, kes on piirangutest kinni pidanud. Nii nagu terviseameti juht andis positiivse signaali, et nakkuskordaja R on võtmas suunda alla, siis seda kinnitavad ka kõik meie tehtud järelvalvetegevused,” ütles Koppel.

Kommentaarid puuduvad