Kiik: liigume vaktsineerimisega edasi kiires tempos

uudised.ee

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et Eestis liigutakse praegu vaktsineerimisega edasi kiires tempos.

“Vaktsineerimisega liigume edasi kiires tempos, täpselt nii nagu tarned seda võimaldavad,” kinnitas ta.

Kiige sõnul on vaktsineerimise vastu huvi suur ning ei vasta tõele, et Ida-Virumaal on huvi vatksineerimise vastu leige.

Ta märkis, et kui kõik elanikud jätkavad vastutustundlikku käitumist, siis saab hakata ühiskonda ka avama.

“Haiglad ei pea siis tegema raskeid valikuid, kes saavad ravile ja kes mitte, kuid seni tervishoiu koormus veel jätkub ning ilmselt aasta lõpuni,” nentis ta.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Kalle Killar ütles, et niinimetatud rohelise passi otsus on võimalik juunis. “Selle rakendamine on väljakutse paljudele EL-i riikidele,” märkis ta.

Tema sõnul on Eesti eesmärk hakata võimalikult kiiresti ja turvaliselt andma inimestele digiandmeid kätte ehk luuakse sertifikaat, mis tugineb digiloos olevatele andmetele. “Tahame luua ka testimise ja läbipõdemise sertifikaadi,” ütles ta ning lisas, et sellega tahetakse aprilli lõpuks valmis olla.

“Sertifikaadi saab välja printida, laaadida telefoni või näidata digiloos, kuid kus aseda kasutama hakatakse, see diskussioon on ees,” märkis Killar.

Kommentaarid puuduvad