Veriff toob turule näovõrdluse tehnoloogia

uudised.ee

Tehnoloogiaettevõte Veriff, mis pakub isikusamasuse tuvastamise lahendust, toob turule näovõrlduse (Face Match) toote. Tehisintellektil põhinev lahendus autendib või taastuvastab inimese veebis. Veriffi biomeetriline tehnoloogia leiab kattuvuse inimese näo ja isikut tõendava dokumendi vahel, mida Veriff on sama kliendi jaoks varasema sessiooni käigus tuvastamiseks kasutanud. Antud arendus teeb naasevate klientide kasutajakogemuse olulisemalt mugavamaks.

Veriffi näovõrdluse tehnoloogia kõrvutab inimese näo ja pildiga dokumendi esikülje ning võrdleb neid varasema olemasoleva infoga. Reaalajas kulub inimese identiteedi kinnitamiseks umbes üks sekund. Uude lahendusse on sisseehitatud ka assisteeritud pildituvastus, mis annab lõppkasutajatele juhiseid, et aidata vältida kõige tavalisemaid vigu, mida tuvastusprotsesside käigus tehakse.

“Näovõrdluse puhul kasutab Veriff inimese pilti ja tema taastuvastamiseks võrdleb seda esmakordse isikusamasuse tuvastamise sessiooniga. Selline lähenemine parandab kasutajakogemust olulisel määral,” rääkis Janer Gorohhov, Veriffi kaasasutaja ja tootearendusjuht. “Digitaalses maailmas on tarbijad harjunud kiire ja sujuvalt toimiva tehnoloogiaga. Nende ootuste täitmiseks ja uute innovaatiliste ideede leidmiseks korraldasime ettevõttesisese häkatoni ning seal sündiski näovõrdluse ehk Face Match toode,” lisas ta.

Näovõrdlus on abiks näiteks ettevõttele töötajate kaugtuvastamiseks. Samuti sobib see finantsteenusepakkujatele, kus kõrge riskiga kliendi identiteet tuleb üle kinnitada kas teise pangakonto avamiseks või tagasimakse tehingu tegemiseks. Samuti on see abiks olukorras, kui klient peab mõne oma konto algsätted taastama.

Veriff on globaalne tehnoloogiaettevõte, mis võimaldab organisatsioonidel luua usalduse oma klientidega, kasutades selleks tarka, täpset ja automatiseeritud isikusamasuse tuvastamise online-lahendust. Turu suurima andmebaasi abil analüüsib Veriffi otsustussüsteem sekunditega tuhandeid tehnoloogilisi ja käitumuslikke näitajaid. Ettevõtte tehnoloogia suudab tuvastada üle 9000 isikut tõendava dokumendi enam kui 190 riigist. 2015. aastal asutatud Veriffi klientideks on rahvusvahelised ettevõtted peamiselt finantstehnoloogia, krüpto ja liikuvuse sektorist. 

Kommentaarid puuduvad