Homme
22. apr
5...12
-1...4
Ülehomme
23. apr
3...7
-1...4

Eesti

Viinakuradi küüsis vaevlev naine on ilma jäänud kaheksast lapsest: iga inimene joob ju!

19:00 01. aprill 2021
Autor: uudidsed.ee
Allikas: TVPlay

"Märgatud Eestis" läheb külla Annelile, kelle elu on ära rikkunud alkoholism, mis on viinud perevägivalla ja laste kodust eemaldamiseni. Kuna kohtuasi on jätkuvalt pooleli, on loo osapoolte näod erandkorras udutatud.

Anneli elab praegu koos abikaasa Mairoga, kes on ühtlasi tema viimase lapse ehk 3-aastase tütre isa. Paraku läks aga nii, et kuna Anneli elas lapse sünni ajal koos oma eelmise mehe Alariga, kirjutati tütar hoopis tema nimele ja määrati ka hooldajaks. 

Oma endist meest Alarit, kellega koos oldi abielus 16 aastat, kirjeldab Anneli kui "kõige suurem joodik üldse". Kooselu saatis ohtralt alkoholi ja vägivald. Koos said nad aga 6 last, kes samuti on Annelilt kõik ära võetud. "Alar on selle plika, meie tütre, mitu korda maha joonud. See tähendab, et ta on pargipingi peal jumala juua täis ja kohalikud inimesed kutsusid politsei. Laps on päris mitu korda viidud turvakodusse ja alkoholijoobes antakse laps tagasi," muutub Anneli härdaks. 

Kaheksas laps jääb Anneli teismeikka - see võeti temalt samuti ära.

Ka Anneli ise vaevleb viinakuradi käes ja tunnistab ausalt, et tarbib alkoholi. "Mina joon ka, ma tunnistan seda! Iga inimene joob ju, elu ei olnud lill ja ei olnud ainult mina süüdi, et lapsed ära võeti," kirjeldab ta kurba elusaatust. Küsimuse peale, miks ta seda kõike nii kaua kannatas, vastab ta, et tal lihtsalt polnud muud valikut. "Mul ei olnud kuskile minna, tõesti ei olnud. Mind on igaltpoolt välja visatud, kuhu ma lähen?" hakkab Anneli nutma.

Praegu on Anneli suurim mure see, et tema silmis ei ole Alari võimeline lapse eest hoolitsema. Kuna aga ta isegi on alkoholiprobleemidega parajalt kimpus, ei taheta tüdrukut talle tagasi anda. "Muidugi ma tarbin, mul on närvid nii läbi! Andke see plika mulle tagasi, siis ma rohkem ei tarbi," on Anneli veendunud.

Oma lapse asukohta Anneli ei tea, sest Alari on blokeerinud tema telefoninumbri ja ainus kontaktisik on lastekaitsespetsialist. Viimane on Anneli telefonis ühtlasi märgitud kui "Libu".

Anneli küsimuse peale, miks antakse tütar isale pärast joominguid tagasi, vastab lastekaitsespetsialist, et Anneli pole varasemalt lapse vastu ise huvi tundnud. "Ma saan anda lapse vanemale, kes ei tarvita alkoholi regulaarselt. Ma teen Alariga koostööd ja ma arvan, et laps läheb ka praegu koju tagasi," on spetsialist kindel. Küll aga lisab ta, et kui Anneli tõesti tunneb, et on võimeline ise oma last kasvatada, tuleks tal selle eest võidelda.

Anneli on nördinud ja Alari peale kuri. "Oleks mul püss, ma lööks ta lihtsalt maha!"

Mairo minevik pole kahjuks aga samuti plekitu - meest on 13 korda karistatud seoses roolijoomisega. Vaatamata sellele leiab mees, et on paslik isarolli astuma ja oma tütart ise kasvatama. "Lepime ühes asjas kokku - mul pole lastekaitsega kunagi probleemi olnud," tõdeb mees.

Lugu on tänaseni poolik ja Anneli ning tema lapse saatus lahtine.


Kommentaarid

Kommentaare 1
Inna 13:38 02. aprill 2021
MIKS ei võeta joodikutelt lapsi ära??? MIKS peavad lapsed kannatama? Seadused nii hambutud.Sõnades kõik kaitsevad lapsi,tegelikkus hoopis muud.