Homme
12. apr
7...16
2...7
Ülehomme
13. apr
4...10
3...8

Eesti

Kõlvart: tuleks mõelda ka nooremate inimeste vaktsineerimise peale 

Foto: Seitsmesed uudised
12:32 07. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kui nädalavahetuse massvaktsineermine on saanud meedias kriitikat, siis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti kinnitusel seda linnavõimu pihta suunata pole alust, kuna linn sai enda ülesannetega hästi hakama ja eriti edukaks osutus kõnekeskuse käivitamine - ühtlasi tuleks Kõlvarti hinnangul juba praegu mõelda nooremate inimeste vaktsineerimise peale, vahendab BNS.

Kõlvarti sõnul on viimastel päevadel olnud palju juttu massvaktsineerimisest ning tähelepanu keskpunktis oli Tallinnas toimuv. "Oleme ka meie teinud enda järeldusi ja mina näen, et linna süsteem näitas oma valmisolekut massvaktsineerimise läbiviimiseks. See, mis sõltus linna ressursist ja võimekusest, oli ettevalmistatud ja tagatud," ütles Kõlvart kolmapäeval Tallinna linnavalitsuse pressibriifil.

Tema sõnul oli linn eraldanud vajaliku taristu, samuti oli linn tihendanud ühistranspordi graafikuid. "Ja see oli õige samm, kuna enamus tuligi ühistranspordiga vaktsineermiskeskustesse kohale," ütles Kõlvart. 

Linna poolt pakkusid meditsiinipersonalile abi ka mupo ametnikud ja ligi 100 vabatahtlikku. "Lühikese perioodi jooksul lõime kõnekeskuse ja nagu näitas praktika, siis suure osa huvilisi leidiski tee vaktsineerimisele kõnekeskuste kaudu. Digiregistratuuri kaudu pani end kirja vaid 330 inimest, samas kui vaktsiinisüsti said nädalavahetusega Tallinnas 5014 inimest," ütles Kõlvart. 

Kõnekeskuse lahendus peaks Kõlvarti sõnul olema üleriigiline. 

"Oleme ka edaspidi valmis enda peale võtma suurema koormuse ning avada rohkem vaktsineerimiskeskuseid, kui vaid vaktsiin oleks olemas," ütles Kõlvart. 

Tema sõnul tuleks suurt tähelepanu pöörata sihtrühmade valikule ja neid tuleks kas laiendada või valida ka teisi sihtrühmasid eakate inimeste kõrval. "Vaid siis saavutame vaktsineerimisel suurema kiiruse. Ja mulle tundub, et sõltumata vanusest on iga lüli tähtis, ning nooremad inimesed on aktiivsemad ja omavad rohkem kontakte, eriti need, kes ei saa endale lubada kodukontori võimalusi. Ja nad lähevad ka oma vanemate juurde ehk praeguse sihtrüha juurde," ütles Kõlvart. 

Ja nende alternatiivsete sihtrühmade puhul tuleks Kõlvarti hinnangul mõelda ka massvaktsineerimise peale. 

Kõlvarti sõnul pole mõtet süüdistada erakliinikuid, kes võtsid massvaktsineermise ajal süsti saama ka neid inimesi, kes sihtrühma ei kuulunud. "See oli õige, et kui vaktsiin oli olemas, siis võeti ette ka inimesi tänavalt," ütles Kõlvart. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!