Homme
21. apr
6...13
-1...6
Ülehomme
22. apr
5...12
0...4

Eesti

Koolid saavad uuel õppeaastal hakata ise sobivat digiõppevara valima

Foto: 123rf
17:12 07. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Haridus- ja teadusministeerium (HTM) suurendab riiklikku õppekirjandustoetust ning eraldab tänavu koolipidajatele täiendava toetuse summas ligi 1,65 miljonit eurot, mis võimaldab koolipidajatel ja koolidel ise otsustada, millist digiõppevara valida.  

Täiendav ühekordne toetus summas ligi 1,65 miljonit eurot - 10 eurot õpilase kohta - on mõeldud koolidele digiõppevara ostmiseks, teatas HTM-i pressiesindaja kolmapäeval. Sihtotstarbeline toetus võimaldab koolidel autonoomselt otsustada edasise õppekirjanduse kasutamise üle.

HTM-i asekantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on koolid tänaseks harjunud digiõppevara kasutama. "Digiõppekirjanduse kasutamise statistikast selgub, et aastaga on kasutuselevõtt suurenenud ligikaudu 3 korda. Digiõppematerjalid on aidanud nii koolidel kui õpetajatel distantsõppega paremini kohaneda ja õppetööga tulemuslikult jätkata. Digitaalsete õppematerjalide õppetöös kasutamine on kooli pidajate, koolide ja riigi ühine prioriteet, eriti distantsõppe perioodil. Kuna koolid teavad oma õpilaste ja õpetajate vajadusi ning eelistusi kõige paremini, suuname täiendava digiõppevara toetuse otse kohalikele omavalitsustele, kes saavad koos koolidega uuel õppeaastal endale sobivaima digiõppevara valida," rääkis ta.

HTM tegi perioodil 2019-2021 koolipidajatele ja koolidele Opiqu ja Foxcademy digiõpikute litsentsid tasuta kättesaadavaks, et motiveerida koole digiõppevara rohkem kasutama. Opiqu ja Foxcademy digiõppematerjale saavad koolid senistel tingimustel kasutada kuni 15. augustini.

Lisaks tasuta kättesaadavale digiõppevara keskkonnale E-koolikotile saavad koolid ja koolipidajad alates 15. augustist iseseisvalt hankida juurdepääsu sobivatele digiõppematerjalidele erapakkujatelt. Digiõppevara, rakenduste ja sisuloomelahenduste kohta leiab täieneva ülevaate haridus- ja noorteameti veebis.

Riikliku digiõppematerjalide keskkonna E-koolikoti arendused jätkuvad, et muuta keskkond enne uut õppeaastat kasutajamugavamaks. E-koolikotis on tasuta kättesaadav suur hulk nii alus-, üld-, kesk- kui kutsehariduse digiõppevara, mis on jätkuvalt tasuta kasutamiseks nii õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele kui teistele huvilistele. Õppevara on loodud nii kogenud õpetajate, ülikoolide õppejõudude jt ekspertide poolt. E-koolikotiga seotud küsimuste puhul saab infot aadressil: e-koolikott@harno.ee .

Riigieelarvest toetab HTM koolipidajaid ja koole õppekirjanduse kättesaadavuse tagamisel tänavu enam kui üheksa  miljoni euroga. Koolipidajatel ja koolidel on õigus valida ja otsustada, millist õppekirjandust üldhariduskoolide õppe korraldamiseks kasutada. Kohalike omavalitsuste haldusalas olevates koolides ja riigikoolides on õppekirjandus õppurile tasuta kättesaadav. HTM tagab ka edaspidi koolidele digiõppevara kättesaadavuse.

Samuti eraldatakse riigieelarvest kohalikele omavalitsustele ühe miljoni euro suurune toetus, et tagada õpilaste kodudes internetiühendus ja vajadusel digiõppematerjalide kättesaadavus distantsõppe perioodiks. Lisaks aitab ligi ühe miljoni euro suuruse toetusega HTM koostöös Lastekaitse Liiduga tuua abivajajate õpilasteni ligi 2700 arvutit.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!