Homme
12. apr
7...16
2...7
Ülehomme
13. apr
4...10
3...8

Eesti

Koroonanõunik Ester Öpik: kindlasti tuleb tulla ka teise vaktsiinidoosi järele 

Foto: uudis.net
12:42 07. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinna koroonanõuniku Ester Öpiku sõnul tuleb neil, kes on saanud koroonaviiruse vastu esimese vaktsiinidoosi, tulla kindlasti ka teise süsti järele, vahendab BNS.

Öpiku sõnul võivad viimaste päevade nakatunute numbrid tunduda oluliselt väiksemad, kui veel mõni aeg tagasi need olid, kuid äärmiselt oluline olukorra adekvaatseks hindamiseks on vaja vaadata, kui suur on nakatunute hulk testitute koguarvust. "Ja see protsent on endiselt väga kõrge, viimati 16,1. See on olnud pühade ajal veidi madalam, kuid ikkagi väga kõrge," märkis Öpik kolmpäeval Tallinna linnavalitsuse pressibriifil. 

Kui vaadata nakatunute hulka omavalitsuste lõikes, siis Tallinn on nakatumisnäitaja osas 100 000 elaniku kohta kuuendal kohal. Tallinna ees on Raasiku vald, Kadrina vald, Maardu, Anija vald ja Loksa. "Kui linnaosade lõikes nakatumist vaadata, siis pühade ajal muutus näitaja väiksemaks, kuid hiljem on taas olnud tõus. See ütleb, et viirus jätkuvalt intensiivselt eksisteerib ja ka levib," ütles Öpik. 

Tema sõnul on parim võimalus viiruse vastu võitlemiseks vaktsineerimine. "Vaktsineerimine kombineeritult teiste ohutusmeetmetega on tõhus ja heameel on selle üle, et linna eesliinitöötajatest on saanud esimese doosi väga paljud koolitöötajad kokku 60 protsenti. Samuti on esimese doosi saanud linnasüsteemis munitsipaalpolitseinikud ja sotsiaaltöötajad, samuti need omastehooldajad, kes on huvi üles näidanud," ütles Öpik. 

Alustatud on ka nende vaktsineerimist, kes tagavad linlastele kaugkütte- ja kanalisatsiooniteenust. 

"Tänase inforohkuse valguses on asjakohane meelde tuletada nendele inimestele, kes on esimese doosi saanud, jätkata seda protsessi ja kindlasti tuleb minna saama ka teist doosi, sest siis on viiruse vastu kaitse kindlam," ütles Öpik. 

Need, kes nädalavahetuse käisid esimest süsti saamas, said endale juba aja juunikuusse ka teise doosi saamiseks ning seda tehakse samades kohtades, kus toimus ka esmakordne vaktsineerimine. "Kui inimesele pakutakse vaktsineerimist, siis palun konsulteerida terviseküsimustes oma arsiga ja kui kõik on hästi, siis julgustan vaktsiini vastu võtma," ütles Öpik. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!