Homme
19. apr
6...16
0...5
Ülehomme
20. apr
6...13
-1...4

Eesti

Lemmiklooma võtmine tuleb läbi mõelda! Kirke Ert paneb südamele: sa vastutad elusolendi eest

Foto: Seitsmesed uudised
12:15 07. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Star FM

Raadio Star FM hommikuprogrammi külaliseks oli täna vabakutseline ajakirjanik ja koeraomanik Kirke Ert, kellega räägiti vastutustundlikust lemmiklooma pidamisest. Saatejuhid uurisid, kui suur vastutus kaasneb tegelikult koera võtmisega ja mida tuleks enne lemmiklooma võtmist tõsiselt kaaluda.

"Vastutustundlik loomapidamine saab alguse sellest, et sa mõtled kõigepealt läbi, kas sa oled üldse see inimene, kes peaks pidama lemmiklooma. Sellele võiks järgneda see, et sa uurid tuttavatelt-sõpradelt, kellel juba on koer, et mida see endast kujutab - millised on kohustused, elumuudatused, ebameeldivused. Lisaks tuleks uurida, milline koer sulle üldse sobiks," räägib Kirke ja innustab vaatama ka alustuseks koerte varjupaika, kui pole just kindlat soovi osta tõukoera. 

Paljud inimesed ei adu koera võttes, kui suure kohustuse see neile tegelikult annab. "Sa oledki kinni, sa ei saagi enam teatud kohtadesse minna - muide, kaovad ära ka need inimesed, kes ei ole väga koerainimesed. Koer ei saa ise õues käia, ei saa ise kapist süüa võtta. Sa vastutad elusolendi eest," tõdeb Kirke. 

Kirke leiab, et koeraga tuleks igapäevaselt jalutada vähemalt kolm korda ja ideaalis võiks see toimuda mujal kui linnatänavatel. "Minul on see õnneks võimalik, sest ma olen vabakutseline ajakirjanik. Kui aga sul on selline töö, et sa lähed hommikul kell 8 kodust ära ja tuled tagasi kell 17 ning oled oma tööst väsinud ja mõte jalutama minekust ajab sind oksele - sul ei ole mõtet koera võtta! Eramajade omanikud arvavad, et koer elab üldse õues, aga koer on seltskondlik tegelane ja inimese parim sõber. Koer tahab sinu juures olla ja vajab sinu seltskonda, eramajade omanikud ei saa sellest aru," nendib ta.

Kahjuks leidub aga ka ohtralt selliseid inimesi, kes võtavad endale ühel hetkel lemmiklooma ja siis avastavad, et maalt linna tulles pole loomakest enam kuhugi panna ning jätavad ta maha. "See on selline asi, mis minule kui emotsionaalsele inimesele lihtsalt pähe ei mahu! Mismoodi sa võtad elusolendi ja jätad ta pärast suvist aega?" on Kirke nördinud. 

Loe intervjuuks inspiratsiooni pakkunud Kirke Erti poolt kirjutatud artiklit SIIT!

Kuula intervjuud raadio Star FM hommikuprogrammist järgi siit!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!