Homme
23. apr
3...7
-1...4
Ülehomme
24. apr
2...7
-1...4

Eesti

Eesti Parima Toiduaine konkursi hõbemärgid on valitud 

Foto: Pressimaterjal
11:12 08. aprill 2021
Autor: uudised.ee

Eesti Parima Toiduaine konkursil selgusid teisipäeval ja kolmapäeval hõbemärgi saavad tooted. 

Tänavune Parim Kalatoode on Heimon Kala Külmsuitsu leegitatud vikerforellifilee, Parim Lihatoode Maks ja Mooritsa Kodune hakkliha, Parim Puu- ja Köögiviljatoode Salvesti Muuti Ökoloogiline pohla-mustika-rukkipuder ning Parim Kondiitritoode Van Kook Küpsisetainas iirise ja karamelliga.  

Toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul oli teine hindamispäev intensiivne ja tiheda konkurentsiga. Parima Kalatoote võitnud Heimon Kala vikerforellifilee kohta ütles Potisepp, et ehtsal tulel leegitatud kala maitse võlus hindamiskomisjoni täielikult. „Tegu on äärmiselt erilise maitsega kalatootega, mille puhul on märkimisväärne ka selle tooraine - 100 protsenti kohalik, Saaremaal kasvatatud forell,“ sõnas Potisepp. 

Parima Lihatoote kategoorias 22 tootest parimaks tunnistatud Maks ja Mooritsa Kodune hakkliha jäi hindamiskomisjonile eriliselt silma oma uuendusliku pakendi poolest. „Kodune hakkliha on kvaliteetne ja hea toode, millest saab valmistada loendamatult erinevaid roogasid. Lisapunktid sai toode oma keskkonnasõbraliku pakendi eest, mille puhul kasutatakse 50 protsenti vähem plastmaterjali kui tavaliste hakklihapakendite puhul,“ ütles Potisepp.  

Parima Puu- ja Köögiviljatoote tiitli võitis Salvesti Muuti ökoloogiline pohla-mustika-rukkipuder. „Toote uudsus seisneb eelkõige huvitavas maitsekombinatsioonis. Põhjamaistele marja- ja puuviljapüreedele lisavad maitsesügavust teraviljad – rukkitäisterajahu ja kaerahelbed. Tulemuseks on tervislik ja maitsev toode, mida on mugav kaasas kanda ja kiirel hetkel vahepalana tarbida,“ kommenteeris Potisepp.

Parimaks Kondiitritooteks valis hindamiskomisjon Van Kook Küpsisetaigna iirisetükkide ja karamelliga. „Täiesti unikaalne toode Eesti turul! Iirisetükkide ja karamellise maitsega küpsised valmivad kodus loetud minutitega. Seest pehmed, kuid krõbeda koorikuga ahjusoojad küpsised teevad kodukoka elu lihtsaks ja rõõmustavad nii pere suuri kui väikeseid,“ ütles Potisepp. 

 „Hõbemärkide hindamine näitas, et toiduvaldkonnale oli eelmine aasta väga edukas ning turule tuli palju uuenduslikke tooteid. Suurtootjad näitasid konkursil oma kõrget taset esitledes nii põnevaid maitsekooslusi, kvaliteetset toorainet kui ka keskkonnasõbralikke pakendeid,“ võttis Potisepp kahe hindamispäeva tulemused kokku.

Esimesel hindamispäeval valiti välja tänavune Parim Piimatoode, milleks sai Farmi maasika-vanilje petimaius, Parim Valmistoode Gustav Cafe Joel Ostrat Mango Lassi, Parim Pagaritoode Eesti Pagari Kodukandi koorikleib, Parim Kaste Salvesti Ökoloogiline ketšup, Parim Magustoit Balbiino Be Beautiful Mustasõstrasorbett ja vanilli-koorejäätis ning Parim Kuivsnäkk OSSI pipra ja soolaga seakamarakrõpsud.

Järgmisel nädalal toimuvad Eesti Parima Toiduaine konkursi piirkondlike väiketoodete ja kuldmärkide hindamised. Ühtekokku osaleb tänavu Eesti Parima Toiduaine konkursil 181 Eesti toiduainet ja jooki. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!