Täna
12. apr
7...16
2...7
Homme
13. apr
4...10
3...8

Eesti

Kiik: piiranguid ei saa leevendada sama kiirelt kui neid kehtestada

Foto: uudised.ee
13:37 08. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik nentis, et nii nakatumine kui ka haiglaravi vajavate koroonatõbiste arv on langustrendis, kuid piiranguid ei saa leevendada sama kiiresti kui neid kehtestada.

Kiik ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et nakatumine on langustrendis ning kuigi haiglaravi vajab endiselt üle 600 inimese, on ka siin langustrend selgelt näha. Ta tõi esile, et võrreldes tippajaga vajab haiglaravi praegu sadakond inimeste vähem.

Samas toonitas Kiik, et piiranguid "ei saa leevendada sama suure hooga, kui neid sai kehtestada".

Kiik tõi esile, et vaktsiini on saanud praeguse seisuga üle viiendiku täiskasvanud Eesti elanikest. "Antikehade vaates oleme poolel teel karjaimmuunsuse poole," sõnas ta, märkides, et üle 30 protsenti täiskasvanutest on kas koroonatõve läbi põdenud või vaktsineeritud. 

Minister sõnas, et võrreldes esimese kvartaliga kolmekordistub teises kvartalis Eestisse jõudvate vaktsiinidooside kogus. Aprilli lõpuks on Kiige hinnangul 70-aastastest ja vanematest vaktsineeritud üle 70 protsendi, see võimaldab mais-juunis alustada laiema vaktsineerimisega. Tema sõnul on endiselt jõus eesmärk saada sügiseks vaktsineeritud 70 protsenti täiskasvanud elanikest.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!