Täna
11. apr
4...12
-4...2
Homme
12. apr
6...16
2...7

Eesti

Reisieelse koroonaviiruse kiirtesti tegemiseks tuleb kohal olla vähemalt kaks tundi enne lennuki või laeva väljumist

Foto: uudised.ee
11:01 08. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressimaterjal

Enamik välisriike nõuavad riiki sisenemisel negatiivse koroonatesti ettenäitamist. Koroonaviiruse antigeeni teste saab teha lennujaamas, Tallinna Sadamas, Paldiski Põhjasadamas, Confido Meditsiinikeskuses ja kiirkliinikutes.

Reisieelse testi tegemiseks tuleks kindlasti aeg ette broneerida, et vältida inimeste kogunemist testimispunkti järjekordades ja jõuda õigeks ajaks oma transpordivahendi peale. Testi aja broneerimise vajadus kehtib nii PCR testi puhul, mille tulemus selgub kuni 24 tundi pärast testi tegemist, kui ka kiirtesti puhul, mille tulemuse teada saamiseks kulub vaid 15-30 minutit.

„Oleme inimestele vastu tulnud ning lubanud nad kiirtestile ka ilma eelneva broneeringuta, kuid arvestada tuleb, et vahetult enne lende või laevade väljumisi on testimise huvilisi alati palju. Mõnel päeval oleme pidanud teenindama üle saja kliendi, kes on ilma broneeringuta lennujaama või sadamasse testi tegema tulnud. Broneeringuta inimesed saavad teenust elava järjekorra alusel ja peavad oluliselt kauem aega ja kannatust varuma. Sellisel juhul ei saa me garanteerida, et test saab enne lennuki või laeva väljumist tehtud,“ sõnas Confido testimispunktide koordinaator Liis Ader.

Testi aja broneerimisel soovitab Ader kiirtesti ja lennu või laeva väljumise vahele jätta vähemalt kaks tundi. „Kaks tundi on piisav aeg, et rahulikult kiirtest ära teha, sertifikaat kätte saada ja vajadusel ettenägematute ootamatustega tegeleda. Sellise ajavaruga saame garanteerida, et transpordi väljumise ajaks on sertifikaat testi tulemusega kliendini jõudnud,“ kommenteeris Ader.

Sertifikaadi saab klient kätte enda e-mailile saadetud turvaliselt lingilt. „Paraku on meil olnud juhtumeid, kus näiteks e-kiri sertifikaadi lingiga liigub postkastis kausta, mida inimene ei ole harjunud vaatama. Kui klient ei ole sertifikaati kätte saanud või esineb selle avamisel tõrkeid, tuleb pöörduda testimispunkti töötaja poole, kes probleemi lahendada aitab,“ soovitas Ader.

Reisieelseks testiks saab aja ette broneerida Confido kodulehel aadressil https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/.  Enne reisile minekut on soovitatav sihtriigis kehtestatud nõuded üle kontrollida Välisministeeriumi kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee/. Arvesse tuleb võtta ka seda, et PCR-testile kehtestatud nõuded võivad erineda antigeeni testile kehtestatud nõuetest.

 

Antigeeni teste aktsepteerivate riikide loetelu:

Ameerika Ühendriigid

72h enne lennu väljumist

Austria

48h enne riiki saabumist

Holland

Antigeeni test 24 h enne lennu väljumist + PCR 72 tundi enne riiki saabumist

Horvaatia

48h enne riiki saabumist

Itaalia

48h enne riiki saabumist

Leedu

72h enne riiki saabumist

Norra

24h enne lennu väljumist

Rootsi

48h enne riiki saabumist

Saksamaa

48h enne riiki saabumist

Soome

72h enne riiki saabumist

Suurbritannia

72h enne lennu väljumist

Šveits

24h enne lennu väljumist

Taani

24h enne lennu väljumist

Uus-Meremaa

72h enne lennu väljumist


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!