Täna
06. mai
5...11
1...5
Homme
07. mai
5...10
2...5

Eesti

Nabi B-dopinguproov näitas keelatud letrosooli jälgi

Foto: Zumapress/Scanpix
12:23 09. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Dopingukahtluse all oleva kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi B-dopinguproov kinnitas halva analüütilise leiu olemasolu, kuid tema aususele viitava madala näidu kinnitus nõuab veel veidi aega, vahendab BNS.

Nabi viibis neljapäeval ja reedel koos esindajaga Saksamaal Kreischa dopingulaboris B-proovi avamise ja analüüsimise protseduuride juures. Äsja sai ta kätte vastuse, et see näitas sarnaselt A-proovile keelatud aine letrosooli jälgi. 

"Kõik läks arvatud stsenaariumi järgi. Nüüd ootan kannatamatult detailseid laboritulemusi, millega võib minna nädal või veidi kauem. Siis astume järgmised sammud minu ausa nimel kaitsel nii Eestis kui rahvusvahelises spordiarbitraažikohtus CAS-is," ütles Heiki Nabi. "Jään varem öeldu juurde: ma ei ole teadlikult ja tahtlikult midagi keelatut tarvitanud ning kavatsen seetõttu oma õiguste ja maine eest lõpuni võidelda."

Tema esindaja, vandeadvokaat Paul Keres rõhutas samuti, et enne B-prooviga seotud dokumentatsiooniga tutvumist on võimatu täpsemaid järeldusi teha ja edasise kohta spekuleerida.

"Positiivne tulemus eraldiseisvalt ei anna erilist uut informatsiooni. Kuna A-proov näitas kontsentratsiooni 0,6 ng/ml kohta, mida meie ja meid nõustanud eksperdid hindavad üliväikeseks ja selgelt juhuslikule saastumisele viitavaks, soovime eelkõige ära oodata, milliseks osutus B-proovi vastav näit. Sellest tulenevalt langetame otsused järgmiste sammude osas," kommenteeris Keres. "Siin on võimalusi erinevaid, aga ükski neist ei viita sellele, et Heiki peaks end süüdi tunnistama."


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!