Täna
06. mai
5...11
1...5
Homme
07. mai
5...10
2...5

Eesti

Neljapäeval tehti rekordilised 13 000 vaktsiinisüsti

Foto: Seitsmesed uudised
12:21 09. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Neljapäeval tehti Eestis kokku 12 919 kaitsesüsti, mis on seni suurim ühes päevas tehtud vaktsineerimiste arv, vahendab BNS.

Kokku on praeguseks vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud 248 237 inimest, neist 73 306 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud, edastas sotsiaalministeerium. Üle 70-aastastest on praeguseks üle Eesti vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 48 protsenti.

Euroopa Liidus on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud keskmiselt 16 protsenti  täiskasvanud elanikkonnast, Eestis 21 protsenti. Eesti on COVID-19 vaktsineerimiste arvult elaniku kohta Euroopa Liidus Malta ja Ungari järel kolmandal kohal.

Üle 80-aastastest inimestest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 49 protsenti üle Eesti ja kaheksas maakonnas umbes 60 protsenti või rohkem. Üle 80-aastaste inimeste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on Saaremaal ja Hiiumaal 72, Raplamaal 68, Läänemaal 66, Järvamaal 64, Viljandimaal 59, Jõgevamaal 58 ja Tartumaal 57 protsenti. Kõigist üle 70-aastastest on praeguseks üle Eesti vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 48 protsenti. Üle 70-aastaste hõlmatus on kasvamas ka Ida-Virumaal, kus on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud iga neljas üle 70-aastane.

Vaktsineerimisi on praeguseks teinud kokku 505 tervishoiuasutust, sealhulgas 412 perearstikeskust. Kõigist vaktsineerimistest 59 protsenti on tehtud perearstikeskuste, 27 protsenti haiglate, kaheksa  eriarstiabiosutajate ning neli protsenti õendusabiteenuse pakkujate poolt.

„Lähinädalatel jätkub COVID-19 riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine perearstide juures. Praegusest kriisist väljumiseks on esmatähtis kaitsta vaktsineerimisega võimalikult kiiresti COVID-19 haiguse suhtes kõige haavatavamaid ehk üle 70-aastaseid ning teatud diagnooside ja haigustega inimesi, kes võivad põdeda COVID-19 haigust väga raskelt ja vajada haiglaravi,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.  

Riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon uuendas 5. aprillil AstraZeneca COVID-19 vaktsiini kasutamise soovitusi. Komisjon soovitab juba alustatud AstraZeneca vaktsiinikuurid kindlasti kokkulepitud ajal 2. doosiga lõpuni teha. Kuni uute andmete laekumiseni soovitab komisjon jätkuvalt alustada uusi AstraZenecaga vaktsineerimisi üle 60-aastastel inimestel. Olemasolevate andmete alusel on AstraZeneca vaktsiin vanemaealistel kasutamiseks ohutu ja tõhus. Andmed erinevatest riikidest näitavad AstraZeneca vaktsiini väga kõrget efektiivsust vanemaealistel, samuti on esinenud vanemaealistel oluliselt vähem vaktsiiniga seotud kõrvaltoimeid.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!