Täna
06. mai
5...11
1...5
Homme
07. mai
5...10
2...5

Eesti

Uuring: 89 protsenti töötajatest tahab jätkata osalise kaugtööga

Foto: Bongkarn Thanyakij/123rf
09:54 09. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Boston Consulting Groupi, CVKeskus.ee ja maailma tööportaale ühendava võrgustiku The Network korraldatud ülemaailmsest tööturu-uuringust selgus, et 89 protsenti töötajatest soovib ka pärast tervisekriisi töötada vähemalt ühe päeva nädalas kaugtöö vormis.

Enamik töötajaid tõi uuringus välja, et nad eelistaksid hübriidset töökorraldust – töötada kaks kuni kolm päeva nädalas kodus ja ülejäänud aja kontoris, teatas CVKeskus.ee.

Soovi pandlikuma töökorralduse järele ei väljendanud ainult kontoritöötajad, vaid ka klienditeenindussektori töötajad ja manuaalse töö tegijad märkisid, et tahaksid töökorraldust, mis lubaks neil aeg-ajalt kaugtööd teha.

"Balti riikides töötavatest inimestest leidsid 51 protsenti, et nad sooviksid ka pärast tervisekriisi töötada kaks-kolm päeva nädalas kodus," sõnas CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. "18 protsenti vastajatest eelistaks kaugtööle üle minna täielikult ja vaid 14 protsenti vastajatest ütles, et ei tahaks edaspidi üldse kaugtööd teha."

"Lisaks selgus uuringust, et töötajatele on olulisemaks muutunud tööandja väärtushinnangud, mis peavad ühtima töötaja veendumustega," märkis Auväärt.

"Nimelt välistab enam kui iga teine tööotsija kandideerimisel tööandjad, kes ei vasta tema veendumustele võrdõiguslikkuse, jätkusuutliku keskkonna ja vastutustundliku ettevõtluse teemadel," lisas ta.

Ootuspäraselt mõjutas möödunud aasta ka tegureid, mida inimesed töö puhul oluliseks peavad. Paindliku töökorralduse kõrval hinnati kõrgelt töö kindlustunnet ja võimalust töötada finantsiliselt stabiilse tööandja heaks.

Kõige olulisemaks pidasid vastajad aga meeldivaid suhteid kolleegide ja tööandjaga ning head töö- ja eraelu tasakaalu. Ühtlasi pidasid töötajad väga oluliseks konkurentsivõimelist töötasu ja seda, et neid tehtud töö eest tunnustataks.

Veel hinnati kõrgelt võimalust areneda ja teha ettevõttes karjääri, õppida juurde uusi oskusi ning loomulikult ka seda, et töö ise oleks põnev.

Uuringus osales rohkem kui 200 000 töötajat 190 riigist.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!