Täna
19. mai
9...18
6...15
Homme
20. mai
9...16
5...11

Eesti

Reformierakond: EKRE tegevus takistab kriisiabi jõudmist abivajajateni

Foto: Seitsmesed uudised
13:16 13. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon peab vastutustundetuks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) katseid pidurdada parlamendis lisaeelarve vastuvõtmist, mis takistab vajaliku kriisiabi jõudmist inimeste ja ettevõteteni, vahendab BNS.

“EKRE annab teist päeva riigikogu saalis venitusetendust, mille eesmärk on takistada lisaeelarve ja sellega koos käivate seaduste vastuvõtmise edenemist,” seõnas fraktsiooni juht Mart Võrklaev pressiesindaja teatel.

Tema sõnul on valitsus lubanud, et sadadesse miljonitesse ulatuvad abimeetmed avanevad kohe, kui lisaeelarve riigikogu juhataja haamrilöögiga vastu võetakse. “Inimesed ja ettevõtted vajavad kindlust, et saavad piirangute tingimustes riigi abile loota. EKRE pahatahtlik venitamine paneb selle aga tugeva löögi alla,” märkis Võrklaev. „Eile kasutas Ruuben Kaalep kaheksa minutit riigikogu aega, et lugeda ette vene kirjaniku raamatut. Iga selline trikk viib meid kriisi lahendamisest sammu kaugemale.“

Ta lisas, et opositsioonierakonna tegevus on silmakirjalik, sest eelmise viiruselaine ajal tegi toona opositsioonis olnud Reformierakond kriisiga seotud seaduste vastuvõtmisel koalitsiooniga koostööd, kuigi ka neis oli mitmeid vaieldavaid kohti. “Martin Helme parlamenti toodud lisaeelarve teine ja kolmas lugemine olid samal nädalal, nüüd ei sobi talle aga samal nädalal menetleda eelarvega kaasas käivaid tehnilisi seadusi,” lausus Võrklaev.

Võrkaeva sõnul on Reformierakonna fraktsiooni kindel seisukoht nii lisaeelarve kui sellega seonduvad teised seadused veel sel nädalal vastu võtta. „Opositsioonil on absoluutselt õigus küsida küsimusi ja avaldada seisukohti ja Riigikogu peabki need ära kuulama ka siis, kui selleks läheb vaja öö- ja hommikutunde. Aga kriisiabi väljamaksmise venitamist me lubada ei kavatse,“ lõpetas Võrklaev.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!