Täna
19. mai
9...18
6...15
Homme
20. mai
9...16
5...11

Eesti

Eesti plaanib Tokyo olümpiamängudele lähetada üle 40 sportlase

Foto: KIM KYUNG-HOON/EPA/Scanpix
11:39 14. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Saja päeva pärast, 23. juulil Jaapanis Tokyos algavatele suveolümpiamängudele plaanib Eesti Olümpiakomitee (EOK) lähetada üle 40 sportlase, vahendab BNS.

EOK spordidirektor Martti Raju sõnul on praeguse seisuga Eestil kindlaid olümpiakohti 17 ning praeguseks ollakse esindatud kuuel spordialal.

„Paljudel aladel toimuvad veel olümpiakvalifikatsioonid ning paljud kohad on veel selgumisel. Prognoosi järgi võiks Eestit Tokyo olümpiamängudel esindada üle 40 sportlase, suveolümpiamängudel on see olnud üsna tavapärane sportlaste arv. Koondise lõpliku koosseisu peab EOK kinnitama hiljemalt 6. juuliks,“  sõnas Raju.

Tokyo olümpiamängude korralduskomitee avaldas lootust, et Tokyos peetavad mängud aitavad pandeemiast räsitud maailmal taasühineda ning rõõmu tunda. Siiski on mängude läbiviimiseks pidanud korraldajad tegema palju muudatusi, et kaitsta nii delegatsioonide kui mängude läbiviijate tervist. Näiteks ei lasta Tokyosse rahvusvahelisi pealtvaatajaid, olümpiaküladesse ehitatakse nakatumise tõrjekeskused, samuti plaanitakse sportlaseid regulaarselt testida.

Ühtlasi on 23. juulist 8. augustini peetavate Tokyo olümpiamängude läbiv teema keskkonnasäästlikkus. Esimest korda valmistatakse Tokyo olümpiamedalid kasutatud mobiiltelefonide metallosadest ning rahva poolt annetatud teiste elektroonikatoodete pisiosadest. Medalite disain väljendab au ja kuulsuse saavutamist ning selle juurde kuuluvast sportlaste igapäevast tööd. Medalitseremoonia poodiumid on valmistatud taaskasutatavast plastikust. Kooskõlas Jaapani süsinikdioksiidi vähendamise eesmärkidega pakub ülemaailmne olümpiapartner Toyota olümpiapargile laia valikut heitgaasivabasid sõidukeid, sealhulgas kütuseelemendiga vesinikusõidukeid.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!