Täna
06. mai
5...11
1...5
Homme
07. mai
5...10
2...5

Eesti

Confido muutis reisieelse koroonatestimise korda

Foto: Seitsmesed uudised
09:52 15. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressiteade

Confido reisieelse koroonatesti tegemiseks tuleb nüüd kõigis testimispunktides aeg ette broneerida. Broneeringuta pääseb testile vaid siis, kui olemas on vabad ajad, kuid sel juhul tuleb testi eest maksta kõrgemat tasu. Lisaks väljastab Confido nüüdsest arstlikke tõendeid ka neile, kes on COVID-19 läbi põdenud ja soovivad reisida, kuid kelle koroonatest näitab veel positiivset tulemust.

Paljud riigid nõuavad riiki sisenemisel koroonaviiruse negatiivset sertifikaati. Osa aktsepteerib vaid PCR-testi, kuid enamik levinumaid Eestist algavate reiside sihtriike, sealhulgas Soome, Rootsi, Norra, Leedu ja Saksamaa, aktsepteerib ka antigeenitesti negatiivset tulemust. Koroonaviiruse antigeeni testid on mõeldud välistama ägedat COVID-19 haigust ehk need tuvastavad 30 minuti jooksul suure tõenäosusega nakkusohtliku inimese. 

„Seoses suure nõudlusega korrastasime Confido testimispunktide tööd, et muuta testimine klientidele mugavamaks ja kiiremaks. Seetõttu saab alates reedest, 16. aprillist koroona antigeeniteste Confido testimispunktides teha ainult eelbroneeringuga. Broneeringuta testisoovijatele saame testi teha vaid juhul, kui broneeritud aegade vahel jääb selleks vaba hetk. Eelbroneeringuga on testi hind 49 € nagu seni, broneeringuta soovijale pakume testivõimalust vaba aja olemasolul hinnaga 65 €,“ kommenteeris Confido testimispunktide koordinaator Liis Ader. 

Kokku on Confidos võimalik koroona antigeenitesti teha neljas kiirkliinikus ning lisaks Lennujaamas, Tallinna Sadama D-terminalis ja Paldiski Põhjasadamas. Sel nädalal muutusid Tallinna lennujaama testimispunkti lahtiolekuajad – see on nüüd avatud esmaspäevast pühapäevani kell 9–18. 

Neile, kes on COVID-19 läbi põdenud, väljastab Confido nüüd Fit-to-Fly-tõendeid. „PCR-test, millega koroonaviirust organismis tuvastatakse, võib olla positiivne veel pikalt pärast põetud haigust. Paljud välisriigid aga aktsepteerivad riiki sisenemiseks tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemisest viimase kuue kuu jooksul. Arst tutvub patsiendi haigusloo ja analüüsidega ning kui vajalikud kriteeriumid on täidetud, väljastab tõendi läbipõdemise kohta. Kõige varem on sellist tõendit võimalik väljastada 11. päeval pärast esmast positiivset koroonaviiruse PCR-testi tulemust,“ sõnas Ader.

Reisieelseks antigeenitestiks ja Fit-to-Fly tõendi taotlemiseks saab aja ette broneerida Confido kodulehel aadressil https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine.

Enne reisile minekut on soovitatav sihtriigis kehtestatud nõuded üle kontrollida Välisministeeriumi kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee. Arvesse tuleb võtta, et PCR-testile kehtestatud nõuded võivad erineda antigeeni testile kehtestatud nõuetest ning iga riik kehtestab oma nõuded ka Fit-to-Fly tõenditele.

Antigeeni teste aktsepteerivate riikide loetelu:

Ameerika Ühendriigid

72h enne lennu väljumist

Austria

48h enne riiki saabumist

Holland 

Antigeeni test 24h enne lennu väljumist + PCR 72h enne riiki saabumist

Horvaatia

48h enne riiki saabumist

Itaalia

48h enne riiki saabumist

Leedu

72h enne riiki saabumist

Norra

24h enne lennu väljumist

Rootsi

48h enne riiki saabumist

Saksamaa

48h enne riiki saabumist

Soome

72h enne riiki saabumist

Suurbritannia

72h enne lennu väljumist

Šveits

24h enne lennu väljumist

Taani

24h enne lennu väljumist

Uus-Meremaa

72h enne lennu väljumist

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!