Täna
06. mai
5...11
1...5
Homme
07. mai
5...10
2...5

Eesti

Riigikogu võttis vastu lisaeelarve

Foto: Seitsmesed uudised
09:58 15. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Riigikogu kiitis kolmapäevasel kaugosalusega istungil heaks riigi 2021. aasta lisaeelarve, mille maht on 641 miljonit eurot, edastas parlamendi pressiteenistus.

Lisaeelarvega eraldatakse eelkõige vajalikud vahendid, et leevendada Eesti elanike, ettevõtete, ühiskonna ning tervishoiusüsteemi vajadused piirangutest ja koroonaviirusest tulenevast kahjust.

Lisaeelarve meetmete pakett sisaldab vahendeid töötasu toetuste maksmiseks majandusharudes, kus töömaht piirangute tõttu väheneb, haigushüvitiste hüvitiste jätkamist alates teisest haiguspäevast, lisameetmeid vaimse tervise hoidmiseks, erihoolekandele ja rehabilitatsioonile, lisavahendeid ravimitele, vaktsineerimisele, kriisijuhtimisele ning toetusmeetmeid turismisektorile, kultuurikorraldajatele ja loovisikutele.

Lisaeelarvesse on lisatud ka pensioni II samba maksed peatanud isikutele ette nähtud kompensatsioon 117 miljoni euro ulatuses, millega 2021. a. riigieelarves ei oldud arvestatud.

Valitsuse algatatud riigi 2021. aasta lisaeelarve seaduse (357 SE) vastuvõtmise poolt hääletas 73 ja vastu 9 Riigikogu liiget.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!