Täna
09. mai
7...14
-2...5
Homme
10. mai
10...21
5...10

Eesti

1. ja 3. liini trammid hakkasid taas Kadriorgu sõitma

Foto: uudised.ee
15:57 17. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Jaan Poska tänava uuendustööd Tallinnas Kadriorus on edenenud nii kaugele, et ühistranspordi ajutised ümberkorraldused said läbi - laupäeval läks taas käiku trammiliin number 3 ja tramm number 1 jätkas liikumist tavalisel marsruudil, samuti lõppes bussiliini number 8 ümbersõit.  

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul aitab Poska tänava uuendamine linnaruumi väga palju parandada, kuigi ehitustööd võivad ajutiselt ebamugavust tekitada. „Uuenenud Poska tänav parandab märkimisväärselt jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalusi. Soovime luua igati tänapäevase linnaruumi, mis siiski arvestaks väärika ajalooga Kadrioru ainulaadset õhkkonda. Kuna soovime ehitusega liiklust võimalikult vähe takistada, avame tänava trammi- ja bussiliiklusele juba sel nädalavahetusel, kuigi ehitustööd kestavad sügiseni,“ ütles Novikov.

Linna tellimusel teeb Poska tänaval tee-ehitustöid OÜ RTS Infraehitus ja tööde maksumus on neli miljonit eurot. Rekonstrueerimistööd hõlmavad Poska tänava 750-meetrist lõiku Vesivärava tänavast Narva maanteeni, samuti 80-meetrist lõiku Vesivärava tänaval ja 200-meetrist lõiku Narva maanteel kesklinna suunal. Uuendatakse tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse sademeveekanalisatsiooni torustik. Tööde lepinguline tähtaeg on 15. oktoober. 

Ümberkorralduste ajal liikus trammiliin number 1 ümbersõidul suunal Kopli–Tondi–Kopli ja bussiliini pikendati Balti jaama peatuseni. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!