Täna
09. mai
9...14
-2...5
Homme
10. mai
10...21
5...10

Eesti

Uuring: eestlased on reisimise suhtes Baltikumis kõige ettevaatlikumad

Foto: anyaberkut/123rf.com
10:01 18. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kui leedulastest plaanib järgmise aasta jooksul välisriiki reisida 78 protsenti ja lätlastest 55 protsenti, siis eestlastest vaid napilt üle poole ehk 52 protsenti, selgus laevafirma DFDS märtsis läbiviidud uuringust, milles osales 1000 inimest üle Baltikumi. 

„Koroonakriis hoiab inimesi reisimise osas endiselt ärevana ja reisikavatsused on selgelt seotud koroonaviiruse nakatumise näitajatega riigis. Kui nakatumine on kõrgemal tasemel, siis on ka ohutunne suurem ja reisimist plaanib vähem inimesi. Samal ajal annab see ka lootust, et inimeste turvatunne suureneb uuesti kevade saabumise, nakatumise languse ja vaktsineerimisega,“ selgitas laevafirma DFDS Eesti turundusspetsialist Merje Vari.

Soovi reisida mõjutab ka vaktsineerimine: 19 protsenti lätlastest, 27 protsenti eestlastest ja 38 protsenti leedulastest hindab, et kui nad saavad vaktsiini, siis muudab see nende plaane ja nad julgevad taas reisida. Enamik välisriiki puhkusereisi planeerivatest inimestest kavatseb seda teha tavapäraselt suvekuudel juulis ja augustis, aga paljud teevad sel aastal reisiplaane ka septembriks ja oktoobriks. 

„Eelmine aasta näitas, et inimesed ei jäta suvekuudel reisimata, aga eelistavad lennuki asemel pigem reisida oma autoga kodumaal ja naaberriikides. Seda trendi täheldati kogu maailmas ja ilmselt tõusevad autoreisid eriti just perede ja seltskondade puhul taas au sisse. Autoreisid on tänases maailmas ühtaegu nii kindlamad kui ka oluliselt turvalisemad – ei pea muretsema ära jäävate lendude, rahvarohkete lennujaamade ega teiste ühistranspordivahendite kasutamise pärast,“ kirjeldas Vari. 

Autoreiside puhul on boonuseks ka võimalus sihtriigis palju paindlikumalt liigelda ja avastada piirkondi väljaspool suurlinnu. Kui eelmisel aastal sõitsid paljud eestlased läbi Baltikumi väikelinnu ja looduse vaatamisväärsusi, siis sel aastal tasuks vaadata ka Skandinaavia riikide poole, kus on avastamist väärt piirkondi küllaga. 

„DFDS on Paldiski-Kapellskär liinil sõitnud kogu koroonakriisi vältel ja teeb seda edaspidigi, kuna meie laevad veavad ka kaupu, mis seisma jääda ei saa. Lisaks kehtib kõigile broneeringutele reisigarantii, mis tähendab, et reisi ümberbroneerimine on sel aastal tasuta. Laevareis on väga turvaline viis reisida, sest ruumi on palju ja reisiseltskonnaga saab võtta endale eraldi kajuti, mis tähendab, et teiste inimestega on kokkupuuted minimaalsed,“ lisas Vari.

DFDS on Euroopa meretranspordi- ja logistikaettevõte, mis opereerib rohkem kui 50 laevaga 35 liinil nii Lääne-, Põhja- ja Vahemerel kui ka Inglise kanalis. DFDS-i Eesti filiaal kuulub DFDS kontserni ning teenindab igapäevaselt Paldiski-Kapellskäri liini.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!