Loomaarst Madis Leivits päästab metsloomi- ja linde: teinekord on nende hädad olulised ka meie enda tervise jaoks

Duubel

"Duublis" on külas Eesti Loomaarsti Ühingu president ja Eesti Maaülikooli loomakliiniku arst Madis Leivits, kelle patsiendiks on olnud nii ilves, hunt kui ka lugematul arvul väiksemaid ja suuremaid linde.

Madise sõnul ongi metsloomade puhul probleemiks see, et neil puudub kindel omanik ja ravimiseks tuleb leida ressursid kuskilt mujalt. Lisaks on äärmiselt oluline tunda liiki, et teda saaks õigesti ravida. 

Madise sõnul jõuab tagasi loodusesse umbes kolmandik kõigist patsientidest. "Metsloom ei tule inimese juurde ütlema, et "mul on paha olla". Nad pigem üritavad leida varjulise koha ja end varjata," sõnab ta ja lisab, et teinekord on nende hädad olulised ka inimese enda tervise jaoks. 

Loomaarsti eriala on viimasel ajal üha populaarsemaks muutunud ja äärmiselt multifunktsionaalne: lisaks loomade ravimisele tehakse ka erinevaid uuringuid ja tegeletakse toiduohutusega. Madis paneb südamele, et kui tõesti on mõte hakata loomaarstiks, tuleb arvestada, et see ei tähenda vaid kasside-koerte paitamist, vaid reaalset tõsist tööd, mis võib kohati tuua ette ootamatusi.

Vaata täispikka intervjuud videost!

[embed]http://www.tv3play.ee/play/11591724[/embed]

Kommentaarid puuduvad