Algab kandideerimine õpilasmaleva rühmadesse

uudised.ee

Tallinna 13-19 aastased koolinoored saavad 4. maist kandideerida SA Õpilasmaleva ligikaudu 50 malevarühma, vahendab BNS.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et õpilasmalev on täienduseks lastele ja noortele korraldatavatele suvelaagritele, teatas linnavalitsuse pressiesindaja teisipäeval.

„Linna toel korraldatakse tänavu suvel 39 linnavälist noortelaagrit, kus osaleb kokku üle 4660 lapse ja noore, peale selle on oodata ka mitmeid linnalaagreid. Kuid ka õpilasmalev on läbi aegade olnud ülipopulaarne ning pakutud kohad on täitunud väga kiiresti. Pakub ju malev noortele lisaks huvitavalt sisustatud ajale ja uutele sõpradele ka võimalust ise taskuraha teenida,“ rääkis Belobrovtsev ning avaldas lootust, et ka koroonaolukord malevasuve toimumist ei takista. 

SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul on malevasuve pingsam ettevalmistus nii Tallinnas kui ka mujal Eestis toimunud juba aasta algusest. „Tasub rõhutada, et kandideerimise avanemine ei võrdu veel malevasuve toimumisega. Ettevalmistusi küll tehakse, aga hetkel ei ole veel selge, kas ja milliseid koroonapiiranguid riik rakendab malevakorraldusele. See-eest on meil eelmisest aastast vastav kogemus ja saame kenasti hakkama täiendavate ettekirjutustega,“ rääkis Väli.

Tänavune malevasuvi on plaanis pühendada Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamisele. Kolm suurimat malevakorraldajat ja iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva toimkond on välja töötamas vastavat programmi, millega ühinema kutsutakse kõiki Eesti malevakorraldajaid.

SA Õpilasmalev malevarühmade nimekirja koos üksikasjadega leiab veebilehelt www.malev.ee , sealsamas tuleb täita ka registreerimisankeet õpilasmalevasse kandideerimiseks. 

Malevarühmadesse kandideerijatele tuletab Väli meelde, et oluline on registreerimise kiirus ja osa rühmade puhul tuleb valmis olla ka täiendavaks kandideerimisvooruks. „Seega tutvuge nii rühmadega kui ka registreerimise meelespeaga ning otsige valmis sobiv rühm ja varuvariandid,“ rääkis Väli. „Kõikide registreerunute andmed salvestuvad Sihtasutuse Õpilasmalev andmebaasis. Kui juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse sinuga hiljem ühendust.“

SA Õpilasmalev tegevuse peamised toetajad on Tallinna linn ning haridus- ja noorteamet. Eriprojekti „Riigikaitse ÕM 2021“ toetab kaitseministeerium.

Kommentaarid puuduvad