Algab töötukassa virtuaalne töö- ja karjäärimessi

uudised.ee

Töötukassa korraldab teisipäevast 30. aprillini virtuaalse töö- ja karjäärimessi, kus on võimalus tutvuda nii kümnete tööandjate tööpakkumistega, käia seminaridel, osaleda töötubades kui ka valmistada end ette isegi töövestluseks.

Tegevust leidub igaühele ja online messi juures on mugav asjaolu, et kõike saab teha endale sobival ajal ja kohas. Kui eelmisel kevadel oli virtuaalmess pigem ootamatu ja hädapärane lahendus, siis praegu on see töötukassa kinnitusel pigem hea võimalus.

“Võrreldes eelmise aastaga oleme virtuaalselt kontseptsiooni väga palju edasi arendanud. Näiteks oleme kasvatanud individuaalnõustamist ning töötubade arvu,” rääkis töötukassa teenustejuht Livia Laas.

Uueks ja väga eriliseks tõmbenumbriks on näiteks töövestluse simulatsioon, kuhu inimesed saavad aja broneerida ning vestlust harjutada. Kui vestlusel tekib ärevus, siis nüüd on võimalus seda leevendada - vestlust viivad kusjuures läbi karjäärinõustajad ning asjaga aitavad ka mõned tööandjad ise. Toimub arvukalt töötube ja loomulikult ei puudu messi traditsiooniline osa, milleks on tööpakkumised. Tuntumatest tööandjatest on esindatud politsei- ja piirivalveamet, IKEA, Selver ja ka Ironmani maratonide korraldaja.

“Eriti uhked oleme selle aasta karjääriseminari üle,“ rääkis Laas ja lisas, et tänavu toimuvad karjääriseminari esitlused lausa kolmel päeval. “Tulemas on palju põnevaid esinejaid, näiteks Tartu Ülikooli ajuteadlane Jaan Aru, kes räägib kuidas leida üles oma parim potentsiaal. IT-valdkonnast annab aga näiteks ülevaate Karin Künnapas Jõhvi Tehnoloogiakoolist ning Bolti kaasasutaja Martin Villig. Seminare leidub ka tööandjatele, kes saavad kuulata näiteks tööõigusele keskenduvaid seminare või rohepöördest rääkivaid paneeldiskussioone,” loetles Laas.

Esimene seminaripäev ongi tööandjatele suunatud ning seda modereerib Kärt Kinnas. Teistel päeval toimetavad seminaridega Urmas Vaino ning Hannes Hermaküla.

Vaid mõned päevad pärast virtuaalselt töö- ja karjäärimessi toimub ka mess “Suveks Tööle”, kuhu oodatakse eelkõige noori vanuses 16-29. “Eesmärgiks on anda noortele võimalus leida väljund suvel töötamiseks või praktikakoht varjutamiseks. Registreerimisi on sinna olnud väga palju,” rääkis Laas.

Noortemessil on esindatud väga paljud valdkonnad, kusjuures põhirõhk ei olegi enam seni kõige populaarsemaks osutunud teenindusvaldkonnal. Tänavu võib näiteks leida ettevõtteid, kes pakuvad turvateenust, rannavalvet ja ka tootmist. Paljudest tuntud nimedest on kohal näiteks Eesti Pandipakend, Sangaste mõis või Tellitoit OÜ, kusjuures lisaks noortemessile osalevad enamik ettevõtteid ka eelmainitud töö- ja karjäärimessil. Harjutada on võimalik ka töövestluseks.

Messid toimuvad aadressil www.toomess.ee. Osalemine on kõikidele tasuta.

Kommentaarid puuduvad