Jõgeva elektrikatkestus tõi kokku kriisistaabi

uudised.ee

Lõuna päästekeskuses kogunes teisipäeval Jõgeva valla kriisikomisjoni toetuseks regionaalne staap, et toetada Jõgeva valla kriisikomisjoni ja Elektrilevi Energia tänava alajaama tulekahjust tingitud elektrikatkestusest tekkida võivate probleemkohtade prognoosimisel ning lahenduste välja töötamisel, vahendab BNS.

Jõgeva kriisikomisjoni kogunes Jõgeva päästehoones Aia 36, kus voolu saadakse generaatoriga. Tihedat koostööd tehakse Elektrileviga, kes on suhelnud suurklientidega ning praegu tõsiseid probleeme ettevõtete töös veel ei ole. Jõgeva haigla töö on tagatud generaatoriga. Valmiduses on generaatorid, mida vajadusel kriitilistes kohtades voolu andmiseks kasutatakse.

Elektrikatkestuse põhjustas Jõgeva Energia tänava alajaama tulekahju, millest teatati häirekeskusele kell 9.17. Päästjad kustutasid tulekahju kell 12.20. Elektrilevi spetsialistid tegelevad piirkonnas elektri taastamisega, kuid täieliku voolu tagasi saamine kõigile klientidele võib värskete prognooside kohaselt võtta aega kuni kolmapäeval kella 11-ni.

Tõenäolist riket, mis võis alajaama tulekahju põhjustada, selgitavad elektrikud. Infot vahetatakse Lõuna päästekeskuse menetlusinspektoritega, keda vajadusel uurimisse kaasatakse.

Jõgeva päästehoone juurde Aia tänav 36 on elanikele loodud mobiiltelefonide laadimispunkt.
Jõgeva kortermajade kahel esimesel korrusel peaks veevarustus olema tänu generaatoritele taastunud. Mujal linna piires peaks vett saama orienteeruvalt kella 15-st.

Autokütust on võimalik saada Alexela Õuna tanklast, mis töötab generaatoril. Ka teised firmad otsivad võimalusi kütusemüük taastada.

Telia mobiilimast on generaatoriga varustatud, seega ei tohiks nende mobiililevi katkeda. Teised mobiilioperaatorid otsivad probleemile lahendust.

Jõgeva vallavalitsuse e-post ja lauatelefonid ei tööta, helistada tasub mobiiltelefonidele.

Jõgeva katlamaja ei tööta.

Infot jagatakse operatiivselt Jõgeva valla Facebooki lehel.

Kommentaarid puuduvad