Liikumisvõimetuid tahetakse kodus vaktsineerida ühedoosilise vaktsiiniga

uudised.ee

Käesoleval nädalal alustati liikumisvõimetute inimeste vaktsineerimist koroonaviiruse vastu. Kuivõrd kodus käimine on ajanõudvam, siis ütles Haigekassa, et seda tehakse ühedoosilise Jansseni vaktsiiniga. Ometigi kasutati Tartumaal täna kaitsepookimiseks Moderna vaktsiini.

Sellest nädalast alustati liikumisvõimetute inimeste kodus vaktsineerimist. Esialgu suuremates omavalitsustes ja seejärel samm-sammult edasi. Piiratud liikumisvõimega inimesi on Eestis ligikaudu 15 000.

Paar nädalat tagasi, kui Eestisse saabus esimene partii Jansseni koroonvaktsiini, hakati rääkima sellest, et kuivõrd tegu on ühedoosilise arstimiga, siis suunatakse see justnimelt kodus vaktsineerimiseks. Kuigi vahepeal pandi tootja otsusel Jansseni vaktsiini kasutamine pausile, et uurida võimalikke trombijuhtumeid, siis läinud nädalast anti vaktsiini kasutamiseks taas roheline tuli. 

Haigekassa on varasemalt öelnud, et tasub vaktsineerimise puhul koduõendusteenuse pakkujatele koduvisiidi tasu 36,25 eurot ning vaktsineerimistasu ühe süsti eest, mis on 5.30. Niisamuti on Haigekassa varasemalt öelnud, et kodus käimise puhul kasutatakse ühedoosilist Jansseni arstimit. Homsest alustatakse kodus vaktsineerimist Jansseni vaktsiiniga, kinnitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik. 
 

Kommentaarid puuduvad