Tallinn pikendab esimese haiguspäeva toetuse hüvitamist maikuu lõpuni 

uudised.ee

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule määruse eelnõu, millega pikendatakse esimese haiguspäeva toetuse maksmise perioodi kuu aja võrra ehk maikuu lõpuni, vahendab BNS.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linlaste huvi hüvitise vastu olnud üsna suur ning paljud linlased on juba ka küsinud, kas meedet pikendatakse. „Toetuse maksmise perioodi pikendamisega soovime piirata koroonaviiruse levikut ning soodustada linlaste kohest koju jäämist esmaste haigustunnuste ilmnemisel. Vaatamata ka praegu nakatumiste arvu vähenemisele, peame jätkuvalt olema ettevaatlikud ja tegema kõik endast sõltuva, et viiruse levikut minimeerida,“ nentis Kõlvart. „Teadaolevalt ei soovi paljud inimesed haiguslehte võtta sissetuleku vähemise tõttu ning selle meetmega saame lisaks viiruse tõkestamisele tagada ka inimestele kindlustunde toimetulekuks ja hoida nende tervist.“

Tallinna linn maksab tallinlastele esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot, toetust saab küsida tagasiulatuvalt alates 25. märtsist väljastatud haiguslehe alusel. Kolmpäevahommikuse seisuga on esitatud 1894 esimese haiguspäeva toetuse taotlust. 

Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. Taotlus esitatakse peale haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist. Hüvitise taotlust saab esitada linna e-teeninduses 24 tundi pärast seda, kui haigusleht on haigekassa poolt lõpetatud ja haigekassa on teostanud väljamakse. Haigekassa märgib haigusraha makstuks järgmise tööpäeva jooksul peale väljamakse jõudmist panka. 

Arvestades kõrget nakatumisriski, palutakse kasutada e-teenindust, aga kui see ei ole võimalik, siis saab taotluse esitada ka e-kirja teel elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale või elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis. E-kirjaga esitatud taotlus peab olema allkirjastatud digitaalselt. E-keskkonda saab siseneda riigi autentimisteenuse kaudu: ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja EU eID-ga. 

Haigekassa andmetel alustatakse Tallinnas keskmiselt ühes kuus 25 000 töövõimetuslehte. 

Kommentaarid puuduvad