Synlabi laboriarst: koroonaviiruse läbipõdenutel on antikehade hulk madalam kui vaktsineeritutel

uudised.ee

Star FMi hommikuprogrammis oli külaliseks Synlabi laboriarst Dr. Paul Naaber, kellelt uuriti, mida näitab antikehade analüüsi number, kas koroona läbi põdenud isik peab tegema vaid ühe süsti jpm.

Jürgen põdes koroonaviiruse läbi veebruaris ja tänaseks on tal analüüside kohaselt antikehade arv 105. Kas see on hea või halb number? “Ütleme nii, et peale läbipõdemist võib antikehade hulk inimestel olla väga individuaalne – kõigepealt see, kui raskelt sa selle läbi põdesid. Mida kergemalt, seda suurem on tõenäosus, et antikehade hulk on madal. Üldiselt läbipõdenutel see antikehade hulk on madalam kui nendel, kes on saanud kaks doosi vaktsiini,” selgitab Naaber.

Pille ja Andres on saanud kumbki ühe doosi vaktsiini ja nende antikehade arv kõigub 100 ja 1000 vahel, ent kõige paslikum on seda määrata alles peale kahte doosi. “Kui palju see antikehade tase peaks olema, seda me ei oska öelda. Olulisem on ilmselt see, et antikehad võimalikult kaua püsiksid,” nendib ta.

Naabri sõnul on ka neil, kes on koroonaviiruse läbipõdenud juba mingi immuunsus olemas ja nemad võiksid piirduda ühe doosi vaktsiiniga. Andres uuris, kas antikehad tagavad mingilgi määral turvatunde ja kõrgendatud ohutuse. “Kindlasti! Kui antikehad on olemas, siis see viitab, et mingisugune immuunsus on olemas,” kinnitab Naaber.

Kuula intervjuud Star FM hommikuprogrammist järgi siit!

Kommentaarid puuduvad