Toidutööstused: valitsuse otsused piirangute osas on olnud ebaselged

uudised.ee

Toidutööstuste juhid tõdesid toidutööstuse aastakonverentsil, et valitsuse otsused piirangute osas on olnud ebaselged ning vaktsineerimise korraldamine konarlik, vahendab BNS.

“Kui näiteks ettevõttes on kriis, siis on kaks kõige olulisemat sammu – tee olukord selgeks ja saada inimestele selge sõnum,” ütles Orkla Eesti juhatuse esimees Kaido Kaare pressiteates.

Tema sõnul ootavad ettevõtted valitsuselt praegu sõnumite selgust ja konkreetsust, et millised on meetmed, piirangud ja tähtajad. “Ettevõtte juhina ei saa ma kindlasti rahul olla senise kriisikommunikatsiooni korraldusega valitsuse tasandil ja siin on palju arenguruumi,” nentis Kaare.

Tööstuste juhid tõdesid, et on olnud palju ebaselgust nii piirangute ulatuse kui kuupäevade osas, mis hetkest üks või teine piirang kehtima hakkab, mis teeb ettevõtte juhtimise väga keeruliseks.

“Minu jaoks on arusaamatu olnud ka toetuste sihtimine, mis on olnud võrdne nii neile, kelle käive kukub nulli, kui neile, kes kaotavad 30 protsenti,” tõdes Carmen Cateringi juht Argo Coppa.

Tööstuste juhtide sõnul on äärmiselt oluline, et vaktsineerimine saaks selguse ja hoo sisse – samas on pidevalt muutuv kommunikatsioon muutnud inimesed kõhklevaks vaktsineerimise osas.

“Kord räägitakse, et üle 60 eluaasta, siis alla 50 eluaasta. Kui me täna ka saaksime täies mahus kõik vaktsineerida, siis vähemasti meie ettevõttes on rohkem kõhklejaid, kui kindlaid vaktsineerijaid. Samuti on tekkinud nii-öelda klassid, kes soovib vaid üht kindlat ja kes teist vaktsiini,” tõdes Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro.

Oluliseks murekohaks pidasid tööstuste juhid inimeste vaimse tervise halvenemist. “Ma ei räägi inimeste vaimsest tervisest ainult koroonaga seoses. Kriis on toonud väga palju kurjust kaasa ja mitmed väljaütlemised tipp-poliitikute poolt halvavad tegevuse. See peab lõppema. Me ei tea, mis meid ootab ja see tekitab kurjust,” tõdes Rekkaro.

Kommentaarid puuduvad