Edasimüüja: pärast Google'i toe kadumist on raske Huawei telefone müüa

uudised.ee

Telekomifirma Elisa sõnul on pärast Google’i teenustoe kadumist Huaweile üsna keeruline selle tootja mobiiltelefone müüa, sest kliendid ei tunne nende vastu huvi, vahendab BNS.

Esimeses kvartalis osteti Elisas enim Samsungi mudeleid. Populaarsuselt järgmised olid Apple, Xiaomi, Huawei ja MyPhone. Suure languse tegi aastaga läbi Huawei, kes veel eelmise aasta algul pakkus Samsungile müüginumbrites tugevat konkurentsi. Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann tõdes, et pärast Google’i teenustoe kadumist on klientide huvi uute Huawei telefonide vastu olnud leige.

“Ametliku Google’i toega telefone on viimase aastaga jäänud aina vähemaks ning täna on Elisal valikus ainult Google’i toeta Huawei nutitelefonid. See on ka peamiseks põhjuseks, miks möödunud aasta aprilliga võrreldes on Huawei turuosa langenud Elisas märkimisväärselt,“ selgitas Ploomann.

Möödunud aastaga võrreldes tõusis BRC andmetel Eestis nutitelefonide keskmine hind ligi 60 eurot ehk keskmiselt maksti ühe telefoni eesti 470 eurot. Ploomanni sõnul võib nii suure tõusu taga olla eriolukord ja kaubanduskeskuste sulgemine, mistõttu on eestimaalaste kulutused mõnevõrra vähenenud ning inimestel on rohkem vaba raha uue telefoni soetamiseks.

Kommentaarid puuduvad