Koroona-aastal avatud hotellid ahastavad palgatoetuse puudumise pärast

uudised.ee

Eelmisel aastal avatud hotellid ahastavad palgatoetuse puudumise pärast ja on pöördunud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) poole, kes peab seda ebavõrdseks kohtlemiseks, vahendab BNS.

Tegemist on uute hotellidega, kes on oma ärid avanud kriisiaastal. Hotellid, kes vaatamata sellele on oma uksed avatud hoidnud ja püüdnud erinevaid võimalusi kasutades ellu jääda, väärivad tunnustust, kirjutas liidu tegevjuht Killu Maidla sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas.

Töötukassa meede justkui on suunatud ka neile, kuid tegelikkuses uued hotellid ei kvalifitseeru. Läinud aastal avasid uksed Hestia Hotel Kentmanni, Hotel L’Embitu, Cityboxi hotell, Hotell Palace ja Hektor Container Hotel.

Palace Hotell on töötajaid palganud alates septembrist 2020 ja kuni märtsini 2021 on ettevõtte tööjõukulud koos maksudega seal 289 083 eurot. Igakuiselt keskmiselt 41 298 eurot.

Hektor Konteinerhotell palkas ehituse projektijuhi juba 2018. aasta detsembris. Alates sellest ajast kuni praeguseni on tööjõukulud kokku olnud 328 725 eurot, sealhulgas tasutud tööjõumaksud 128 459 eurot. 

Citybox Tallinnas on igakuised palgakulud alates 2018. aastast, mil palgati hotellijuht. Alates sellest ajast kuni praeguseni tööjõukulud kokku 268 304 eurot.

Hotelliäri ei saa käima lükata loetud kuudega, tavaolukorras loetakse käimalükkamise perioodiks üks aasta. Kriisiajal, kus turg oli piiratud ja välisturistide arv langes 1999. aasta tasemeni, polnud see isegi parima tahtmise juures teostatav, märkis tegevjuht. 

Tema sõnul loodab liit, et sotsiaalministeerium leiab võimaluse kuidas toetada ettevõtteid, kes praeguste tingimuste järgi töötukassa meetmest kõrvale on jäänud.

Kommentaarid puuduvad