Homme
10. mai
12...21
5...10
Ülehomme
11. mai
12...23
8...13

Eesti

Nüüdsest saavad ka täiskasvanud anda koroonaproovi kurguloputusest

11:42 03. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Alates esmaspäevast laiendab Synlab oma tasulistes koroonatestimise punktides kurguloputusproovi andmise võimalust ka täiskasvanutele, vahendab BNS.

Eesmärk on muuta testimine mugavamaks. Laboris protsess ei muutu – kurguloputusvedelikust määratakse koroonaviiruse RNA täpselt samal PCR meetodil nagu ka ninaneelust võetava proovimaterjali puhul.

Kurguloputusvedelikust proovi saavad nüüd kõik soovijad anda Synlabi viies tasulises koroonatestimise punktis üle Eesti: Talinnas Töökoja 1, Tartus Teguri 37B, Pärnus Suur-Sepa 14, Narvas Kangelaste prospekt 2 ja Jõhvis Jaama 34.

Testimisele saabudes antakse inimesele valida, kas ta soovib proovi anda tavapäraselt ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Avaliku testimise punktides, kus testitakse sümptomaatilisi ja haiguskahtlusega patsiente, jääb täiskasvanutel proovivõtumeetodina kasutusele WHO esmase soovitusena ninaneelust antav proov.

Et kurguloputusvedeliku proov oleks korrektselt kogutud, saab seda anda vaid testimispunktis meediku juhendamisel. Proovi andmiseks saab patsient 10 milliliitrit füsioloogilist soolalahust, mida peab kurgus kuristama. Proov analüüsitakse Synlabi Tallinna laboris PCR meetodil ja tulemused saab nii nagu ninaneelutesti puhul 24 tunni jooksul.

Testi hind jääb samaks ehk see on 58 eurot. Samuti väljastatakse kurguloputusvedelikust antud proovi puhul reisimiseks vajalik sertifikaat. Selle saab tasuta alla laadida TESTI rakendusest või minu.synlab.ee portaalist.

Synlab Eesti teenuste juht Karin Kallikorm märkis, et nad alustasid veebruaris kurguloputusvedelikuga testimist kuni 18-aastase vanusegrupis. "Teenus on laste ja vanemate poolt hästi vastu võetud, nüüdseks oleme teinud vajalikud tehnilised arendused ja saame teenust pakkuda Synlabi tasulistes punktides ka täiskasvanutele.“

Kallikorm soovitab ettevalmistamiseks kuristamise 10 sekundi jooksul eelnevalt kodus kraaniveega läbi proovida, nii sujub testimine kiiremini.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!