Homme
17. juun
17...25
7...14
Ülehomme
18. juun
18...28
9...15

Eesti

Tallinna lennujaama reisijate arv oli aprillis seitsme kuu suurim

Foto: Seitsmesed uudised
14:05 05. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Aprillis läbis Tallinna lennujaama 44 607 reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv viimase seitsme kuu jooksul, vahendab BNS.

Lendude keskmine täituvus oli 43 protsenti. Tallinna lennujaama kommertsvaldkonna juhi Eero Pärgmäe sõnul peegeldab reisijate arvu väike tõus inimeste jätkuvat soovi ning vajadust reisida ja usku, et olukord piiriülese liikumise osas on muutumas paremuse suunas.

"Vaatamata reisijate arvu mõningasele tõusule näeme, et inimesed on reisimise osas jätkuvalt pigem ettevaatlikud. Viiruskriisi tulemusena on muutunud ka reisijate käitumine – reisi planeerimise ja piletite ostmise periood on kohati lühenenud mõnele nädalale ning teadlikkus reisiks vajalike dokumentide ja tõendite osas on tõusnud," märkis Pärgmäe pressiteates.

Aprillis taastusid ühendused Istanbuli ja Málagasse, kokku toimusid regulaarlennud 18 sihtkohta. Suurima reisijate arvuga liinideks olid Frankfurt, Helsingi ja Stockholm, mida kasutasid pooled kõikidest regulaarreisijatest.  

Aprillis toimus kokku 1636 lendu. Suurima reisijate arvuga lennufirmad on tänavu olnud Lufthansa, Air Baltic ja Finnair, kelle turuosad jäävad 17–18 protsendi piiresse. Aprillis oli suurima reisijate arvuga lennufirmaks Smartlynx, mis tegi tšarterlende Egiptusesse, Kanaari saartele ja Türki.

Kokku kasutas aprillis tellimuslende kolmandik kõigist Tallinna lennujaama läbinud reisijatest. Aprilli koolivaheaeg endaga reisijate arvu suurt kasvu kaasa ei toonud.  

Aasta esimesel neljal kuul läbis Tallinna lennujaam kokku 130 649 reisijat, mida on 85 protsenti vähem kui 2019. aasta samal perioodil, kui lennuliiklus toimis tavapäraselt. Nelja kuu jooksul toimus 5420 lendu, mis teeb keskmiselt 45 maandumist ja õhkutõusu päevas. Võrreldes 2019. aasta sama perioodiga on lendude arv vähenenud 63 protsenti.

Lennujaam paneb inimestele südamele, et kõrge nakkuskordajaga riigist naastes tuleks lennujaamas teha esmane koroonaviiruse test ning püsida kuni teise negatiivse testitulemuse saamiseni eneseisolatsioonis.

"Igaühe panus viiruse leviku tõkestamisel on tänases olukorras oluline ja aitab kaasa turismi taastumisele suvekuudel," ütles Pärgmäe ning lisas, et kõik Eestisse saabujad peavad enne reisi algust täitma piiriületaja ankeedi, mida on võimalik täita terviseameti iseteeninduse lehel kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist.

"Deklaratsiooni eelnev täitmine aitab vältida järjekordade tekkimist riiki saabumisel ning kiirendab lennujaama läbimise kiirust kordades," sõnas Pärgmäe.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!