Kallas: valitsusel on saja päeva plaanist täita veel üheksa ülesannet

uudised.ee

Peaminister Kaja Kallase sõnul on valitsus täinud pea 90 protsenti esimeseks sajaks päevaks seatud ülesannetest ning täita on veel üheksa punkti.

Peaminister ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsusel sai täis sada ametis oldud päeva ning selle ajaga on "astutud päris suured sammud edasi".

Kallase sõnul on valitsus võtnud vastu lisaeelarve ja riigieelarve strateegia, tegelenud vaktsineerimise korraldamisega ning samal ajal võidelnud koroonakriisiga.

Ta tõi esile, et valitsus on koostanud pandeemiast väljumise kava, taganud teadusele ühe ja riigikaitsele endiselt kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust ja astunud konkreetseid samme võitluses korruptsiooniga. Kallas tõi esile ka vaimse tervise valdkonna, märkides, et valitsus on astunud konkreetseid samme eestimaalaste vaimse tervise nimel ning suunanud neiks tegevusteks ka lisaeelarvest raha. 

Kallase sõnul on valitsus taas seadnud sisse head suhted välisparterite ja liitlastega ning püüdnud tuua riigivalitsemisse rohkem inimlikkust. "Tunda on poliitilise kultuuri muutumist," ütles ta. 

Kallase sõnul on valitsus praeguseks täinud saja päeva plaanist 87 protsenti ning täita on veel üheksa ülesannet.

Kommentaarid puuduvad