Homme
24. juun
20...28
15...20
Ülehomme
25. juun
20...28
14...19

Eesti

Ministeerium ei toeta sundvaktsineerimise lisamist karistusseadustikku

Foto: Supak Katedee/123rf.com
14:16 09. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Sotsiaalministeerium ei toeta sundvaktsineerimise lisamist karistusseadustikku, kuna leiab, et seal juba on sellised süüteokoosseisud, mis katavad ka isiku sunniviisilise tervishoiuteenuse osutamise olukorra.

Ministeerium märkis, et  isikut saab vaktsineerida vaid isiku nõusolekul, teavitades teda muuhulgas vaktsineerimisega seotud ohtudest ja tagajärgedest, nagu on sätestatud võlaõigusseaduses.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas aprillis valitsuse arvamuse saamiseks karistusseadustiku muutmise eelnõu, millega muutuks sundvaktsineerimine karistatavaks.

Eelnõu täiendaks seadust sundvaktsineerimise paragrahviga, mille kohaselt inimese asetamise eest olukorda, kus teda sunnitakse meditsiinilise eesmärgi nimel ennast vaktsineerima kas vägivalla, pettuse, kahju tekitamisega ähvardamise, teisest isikust sõltuvuse, ametiseisundi ärakasutamise või töösuhte lõpetamisega - karistatakse kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega.

Ministeerium omakorda viitas karistusseadustiku paragrahvidele, mis käsitlevad vabaduse võtmist seadusliku aluseta ja ebaseaduslikku inimuuringute tegemist, samuti puuduvat analüüs ja selged põhjendused, miks sellist süüteokoosseisu on vaja lisada.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!