Homme
17. juun
17...25
7...14
Ülehomme
18. juun
18...28
9...15

Eesti

Liina Kersna: vanemad kui 12-aastased lapsed peavad koolis kandma maski

Foto: Seitsmesed uudised
13:45 14. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) teatel peab esmaspäevast kõikides haridusastmetes õppetööd korraldades silmas pidada üldisi tervisekaitse nõudeid ning HTM-i juhiseid ja soovitusi võimalikult ohutuks õppetöö korraldamiseks, vahendab BNS.

„Viirus pole meie seast kuhugi kadunud, mistõttu tuleb olla ka koolis jätkuvalt ettevaatlik,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna pressiesindaja teatel. „Selleks, et lapsed saaksid võimalikult ohutult õppida, on oluline kanda maski. Teadlased on kinnitanud, et maski kandmine vähendab viiruse ülekandmise riski."

„Kuna nakkusoht on meil jätkuvalt kõrgel tasemel, peame kandma siseruumides maski, et takistada viiruse levikut. Loodame, et nakkusoht väheneb, siis saame võib-olla ka maskikandmise kohustusest loobuda. Täna veel mitte,“ lisas minister.

HTM-i juhis ütleb, et vanemad kui 12-aastased peavad koolis kandma maski, välja arvatud põhjendatud erijuhtudel.

Seega nimetatud kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Oluline on hajutamine ja kontaktide vähendamine, mille aluseks on õppetöö korraldamine võimalikult kindlate õppegruppide põhiselt ning gruppide vaheliste kokkupuudete vältimine. Seda tuleb silmas pidada nii õppetööd kui muid tegevusi läbi viies.

Üldhariduses tähendab see näiteks, et õppetööd soovitatakse korraldada klassigrupipõhiselt, kasutades pigem kindlate koduklasside süsteemi ja võimalikult suuri ruume. Samuti tuleb võimalikult palju õhutada ruume ja tegutseda õues.

Ülevaate piirangutest leiab aadressil www.hm.ee/koroona . HTM saadab haridusasutustele homme täiendatud juhendid ja soovitused.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!