Homme
17. juun
17...25
7...14
Ülehomme
18. juun
18...28
9...15

Eesti

Personalivaldkonna ekspert kaugtööst: pandeemia eelsesse töökeskkonda me ei naase

Foto: Raman Tyukin /123rf
11:35 14. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Star FM

Kaugtöö Tegija üks märgisekonkursi korraldajaid ja žürii esimees Kaija Teemägi rääkis Star FM-i hommikuprogrammis kaugtööst, kodukontori nippidest ja sellest, mis on ekraaniväsimus ja kuidas sellega toime tulla.

"Kaugtöö Tegija märgisekonkurss on tore ettevõtmine, kus kutsume tööandjaid läbi mõtlema ja kirja panema seda, kuidas nad oma ettevõttes on kaugtööd korraldanud ning planeerinud," räägib Teemägi, kes on ühtlasi ka Elisa personalivaldkonna juht. Konkurss toimub viiendat aastat järjest ning tänaseks on märgise saanud juba üle 130 ettevõtte.

Kaugtööd praktiseeritakse iga aastaga aina enam. "Noor põlvkond tahab paindlikke tööviise, kõik tahavad kombineerida oma töö- ja eraelu," ütleb Teemägi, et selline töökorraldus on tulnud, et jääda. Teemägi rõhutab, et kaugtöö raames ei räägi nad ainult kodukontorist, vaid silmas peetakse tervet töökorralduslikku protsessi, mis on sõltumatu ajast ja kohast. 

Kas tööandja peaks tagama töötajale kodukontoris vajalikud töövahendid? Teemägi ütleb, et see piir, kas ja mis ulatuses tööandja töötaja kodukontoris kasutatavate töövahendite eest hoolt kandma peab, on hägune. "Viimase aasta jooksul lubasime töövahendeid kontorist koju viia", räägib Teemägi Elisa näitel, et pole mõtet koju eraldi vahendeid osta kui need tühjas kontoris lihtsalt seisavad.

Personalivaldkonnas töötav Kaija ütleb, et aegajalt võib ikka kahtlus tekkida, kas töötaja kodukontoris ikka tööd teeb, kuid siinkohal ongi oluline tööülesanded oma tööandjaga läbi rääkida ja siis ei teki ka segadust, kas ja mis mahus tööülesandeid täita tuleb.

Palju räägitakse ekraaniväsimusest, mida on Kaija Teemägi ka ise tundnud. Tema sõnul aitab sel puhul vana hea telefonikõne, mis sunnib keskenduma rohkem kuulamisele.

Kas endine töökorraldus taastub? "Mina arvan, et tekib mingi hübriid töövorm", on Kaija kindel, et sada protsenti sellesse töökeskkonda, kus me enne pandeemiat olime, me kindlasti ei naase. "Kontoritest saavad pigem sellised sotsiaalse suhtluse keskkonnad, kus käiakse tegemas tiimi koosolekuid või ajurünnakuid," lisab ta.

Kuula täispikka intervjuus Star FM-i hommikuprogrammist!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!