Homme
17. juun
17...25
7...14
Ülehomme
18. juun
18...28
9...15

Eesti

Tallinna päev algas Lühikese jala värava avamisega peaministrile

Foto: Seitsmesed uudised
10:27 15. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kahekümnes Tallinna päev algas laupäeval traditsiooniliselt piduliku Lühikese jala värava avamisega, mil linnapea Mihhail Kõlvart tervitas Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Kaja Kallast.

Tallinna päeva avas pidulikult Tallinna linnapea ning politsei- ja piirivalveameti Põhja prefekt Joosep Kaasik andis peaministrile ja linnapeale ülevaate pealinnas toimuvast. Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et 15. mail 1248 kinnitas Taani kuningas Erik IV Adraraha Tallinna kodanikele Lübecki linna õigused.

„Paarisaja aasta pärast ehitati aga Tallinna ja Toompea vahele müür. Seda esialgu küll liiklusohutuse eesmärgil, kuid see müür sai nimeks usaldamatuse müür. Sest kahe linnaosa vahel oli aeg-ajalt hõõrumisi. Tänane kohtumine sümboliseerib aga riigi ja Tallinna vahelist usaldust ja koostööd,“ rääkis Kõlvart.

Kallase sõnul nimetati tõepoolest kahe linnaosa vahel asuvat müüri ka vaenu müüriks.

„Veel paar sajandit ja aastaid tagasi oli see vaen Toompea ja all-linna vahel, kuid mul on hea meel, et seda enam ei ole ning heameel on selle üle, et me saame teha koostööd ning see värav on avatud kogu aeg,“ sõnas Kallas. 

Tänavu tähistatakse Tallinna päeva 20. korda, traditsioonile pandi alus 2002. aastal. Sellega tähistatakse Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal, millega pääses Tallinn ka Euroopa linnade liitu.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!