Keskerakonna juhatus ei kinnitanud presidendikandidaati

uudised.ee

Keskerakonna juhatus ei kinnitanud oma presidendikandidaati ning teatas, et kaalub kandidaate nii erakonna seest kui ka väljastpoolt, vahendab BNS.

Keskerakonna juhatus arutas kolmapäeval muude küsimuste kõrval ka presidendikandidaadiga seonduvat, edastas erakond. Juhatus nentis, et presidendikandidaadi nimetamiseks on vaja teha laiapõhjalist koostööd, kuid praegu” ei ole veel kandidaati, kelle osas valitseks erakondadel selge üksmeel”.

“Seetõttu leiab Keskerakonna juhatus, et enne erakonna võimaliku kandidaadi nimetamist, tuleb jätkata erakondade vahelisi konsultatsioone leidmaks Eestile parim võimalik riigipea. Keskerakond kaalub kandidaate nii erakonna seest kui ka väljastpoolt. Tulemust tuleb eelistada kiirusele,” teatas Keskerakonna juhatus.

Ka märkis juhatus, et president peab olema rahvast ühendav, murekohtadele tähelepanu juhtiv, kuid lugupeetud ning lahendusi otsiv. “President saab olla inimene, kelle puhul tunnetab suur osa ühiskonnast, et tegemist on väärika persooniga, kes on oma tegevusega riigis pälvinud Eesti inimeste lugupidamise ning toetuse, keda tuntakse ja kelle põhimõtteid teatakse. Täna, mil Eesti rahvas ei saa valida presidenti otse, on Riigikogul ja kõikidel erakondadel tugev roll ja vastutus leidmaks kandidaat, kes saaks toetuse parlamendis nii, nagu seadusandja on ette näinud,” teatas juhatus. 

Kommentaarid puuduvad