Sepp: piirangute leevendamine pole nakatumise tõusu toonud

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et piirangute leevendamine pole nakatumise tõusu toonud, vahendab BNS.

“Haigestumine on langustrendis ja piirangute leevendamine on olnud piisava ettevaatlikkusega ning nakatumise tõusu kaasa ei ole toonud,” ütles ta.

“Kui meie nakatumiskordaja jääks samale tasemele, siis juuni keskpaigaks näeme arve, kus nakatumised jäävad 100-200 vahele,” märkis Sepp.

Tema sõnul on maakonniti kõige kõrgemad näitajad Ida-Virumaal, Valgamaal, Pärnumaal, Harjumaal ja Tartumaal.

“Eelmisel nädalal kasvas Valgamaal nakatumine ja see oli ka ainuke maakond, kus oli nakatumiskordaja R1,” nentis Sepp. 

Tema sõnul on jätkuvalt enim nakatumisi perekonnas ehk umbes 40 protsenti ning teadmata nakatumiskohaga 30 protsenti.

“Välismaalt toodi sisse 45 uut juhtu. Enim toodi sisse Soomest, Egiptusest, Venemaalt ja Türgist. Eelmisel nädalal tuvastati kaks India tüve nakatuist ning UK tüve osakaal oli 92 protsenti,” ütles Sepp.

“Eelmisel nädalal tuvastasime ühe nakatunu, kellel oli Brasiilia tüvega nakkus ning selle inimesega on Lõuna regioonist ühendust võetud,” selgitas Sepp. 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et olukord on läinud paremaks, kuid see ei tohi muuta inimesi hooletumaks ning tuleb kindlasti end vaktsineerida.

“Vaktsineerimine on edenenud tõusvas tempos ning juuni keskpaigaks on 50 protsendi täisealiste vaktsineeritute piir ületatud. See on ka põhjus, miks valitsus julges teha täiendavaid leevendusi,” ütles Kiik. 

Kommentaarid puuduvad