Uuring: poole aasta pärast plaanib reisida juba iga kolmas inimene

uudised.ee

Laevafirma DFDS aprillikuise küsitluse kohaselt on Eesti inimeste reisihuvi kasvamas ning poole aasta plaanib reisida juba iga kolmas vastanu, vahendab BNS.

“Praeguses maailmas on koroonakriis ilmselt olulisim reisimise võimalikkust ning ka inimeste reisihuvi ja -eelistusi mõjutav aspekt. Ent nüüd, mil paljudes riikides on vaktsineeritud järjest suurem osa rahvastikust ning ka reisipiirangud on vähenenud, muudab see inimesed nähtavasti ka reisimise osas optimistlikumaks,” ütles laevafirma DFDS Eesti turundusspetsialist Merje Vari pressiteates.

Uuringu kohaselt on Eesti inimeste reisihuvi aasta algusest saati iga kuuga järjest kasvanud ning turvaliseks peab reisimist juba iga kümnes inimene. “Taju turvalisusest julgustab inimesi ka reisiplaane seadma ning poole aasta pärast plaanib reisida juba pea 30 protsenti Eesti inimestest,” märkis Vari.

Seejuures toovad need, kes lähiajal välisriiki reisida ei plaani, peamiste põhjusena välja reisipiirangud või karantiini ning kartuse nakatuda koroonaviirusesse.

Turundusspetsialisti sõnul on pandeemia mõjutanud ka seda, kuidas Eesti inimesed oma reise broneerivad: võrreldes koroonakriisi-eelse ajaga plaanivad ligi kaks inimest kolmest oma reisi broneerida planeeritud väljasõidule lähemal ajal ning veerand inimestest lausa viimasel hetkel.

Ka transpordivahendite osas on toimunud muutused. “Plaanitakse kasutada rohkem selliseid just selliseid transpordiviise, kus on korraga koos väiksem hulk inimesi,” selgitas Vari ja lisas, et võrreldes koroonakriisi-eelse ajaga reisib 30 protsenti inimestest välisriiki tõenäolisemalt just autoga.

Eesti inimeste hinnatundlikkus ei ole uuringu kohaselt seevastu eriti kasvanud – üle poole vastajaist arvavad, et nende reisieelarve ei ole väiksem koroona-eelse aja eelarvest.

DFDS on Euroopa meretranspordi- ja logistikaettevõte, mis opereerib rohkem kui 50 laevaga 35 liinil nii Lääne-, Põhja- ja Vahemerel kui ka Inglise kanalis. DFDS-i Eesti filiaal kuulub DFDS kontserni ning teenindab igapäevaselt Paldiski-Kapellskäri liini. Aprillikuus läbiviidud uuringus osales 300 Eesti inimest.

Kommentaarid puuduvad