Kohus mõistis Marti Kuusiku õigeks 

uudised.ee

Viru maakohus mõistis reedel endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku perevägivalla süüasjas õigeks.

Kohus leidis, et süüdistatava Marti Kuusiku süü ei ole tõendatud, vahendab BNS.

"Vaidluseks on see, kas süüdistatav Marti Kuusik pani toime talle süüks arvatava kuriteo või kuritegu aset ei leidnudki. Ükski istungil üle kuulatud tunnistajatest ei ole pealt näinud seda, kuidas väidetav kuriteosündmus aset leidis," lisas kohtunik. 

Kohus leidis, et tunnistajate ütlused, millele süüdistuses toetuti, on kaudsed tõendid. 

"Käesolev kriminaalasi on sellesmõttes erandlik," märkis ka kohus, kuna kannatanu tunnistajapinki ei tulnud. Lisaks ka ekspertiis ei kinnitanud võimaliku kuriteo toimepanemist. 

Kohus tunnistas õigusvastaseks Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Ene Timmi antud jälitustoimingu loa.

Seda, et kannatanu ei esitanud kuriteoteadet arvestas ka kohus ja jättis seetõttu menetluskulud riigi kanda.

Riik peab tasuma 26 970,6 eurot kohtukuludeks ja Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale 33 885 eurot. Viimane summa on seotud sellega, et kui ta oli päeva ministriametis ning oli sunnitud ametist lahkuma, siis nõudis Kuusik tagasiastumise pärast hüvitist kuue kuu ametipalga ulatuses ehk 31 458 eurot.

Kohtupidamine toimus kinniste uste taga, mistõttu istungitel toimuva kohta avalikkusele teavet ei antud. 

BNS-i andmetel taotles prokurör Sirje Merilo märtsis toimunud kohtuvaidluses Kuusiku süüdimõistmist kehalise väärkohtlemise süüdistuses ning talle tingimisi vangistuse mõistmist. Kuusiku kaitsjad Küllike Namm ja Kristiina Lee taotlesid Kuusiku õigeksmõistmist kogu süüdistuse ulatuses.

Marti Kuusik end süüdi ei tunnista, samuti on vägivalda eitanud kannatanuks tunnistatud tema endine elukaaslane Karin Kuusik.

Kuusiku suhtes alustati kriminaalmenetlust 2019. aasta 29. aprillil tema kohta meedias esitatud väidetava koduvägivalla kahtluse uurimiseks.

Süüdistuse kohaselt lõi Marti Kuusik 28. detsembril 2017. aastal omavahelise tüli käigus jalaga kannatanule vastu kätt, tekitades talle vähemalt neli nädalat kestva kehavigastuse.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kuusik lahkus seepeale ametist, jõudes minister olla kaks päeva. 

Kuusik kinnitas, et tema vastu meedias esitatud süüdistused on laim. Tagasiastumist põhjendas Kuusik sellega, et soovib tagada ametisse astunud valitsusele töörahu ning keskenduda kriminaalasjas enda kaitsmisele ja oma hea nime taastamisele.

Kommentaarid puuduvad