Keskkriminaalpolitsei teeb Tallinna linnavõimu juures läbiotsimist 

uudised.ee

Keskkriminaalpolitsei teeb kolmapäeval Tallinna keskkonna- ja kommunaalametis läbiotsimist seoses alustatud kriminaaluurimisega, vahendab BNS.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul teostab keskkriminaalpolitsei läbiotsimist keskkonna- ja kommunaalameti ruumides seoses uurimisega, mis puudutab riigihangete seaduse võimalikku rikkumist. 

“Nii palju kui meile teada on, kahtlustatakse üht praegust ja üht endist keskkonna- ja kommunaalameti töötajat riigihangete seaduse rikkumises seoses ühe 2018. aasta lepinguga,” ütles Kõlvart. 

Ta tõdes, et linnavõimul on praegu infot väga piiratud mahus. “Teeme kindlasti politseiga koostööd ja loodame peagi saada suurema selguse,” lisas Kõlvart. 

Politsei- ja piirivalveameti kinnitusel viivad keskkriminaalpolitsei ametnikud läbi menetlustoiminguid korruptsioonikuriteo uurimise raames. “Üht praegust ja üht endist Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti töötajat kahtlustatakse riigihangete teostamise nõuete rikkumises. Kahtlustus puudutab ühte 2018. aastal läbi viidud hanget, mille tulemusel sõlmiti leping viieks aastaks Tallinna linnateede hooldusremondiks ja korrashoiuks,” märkis politsei.  

Päeva jooksul toimuvad läbiotsimised eri kohtades, kuulatakse üle kahtlustatavad ja mitmed tunnistajad. Menetlus jätkub ning praegusl ei ole võimalik selle kohta rohkem infot avaldada. 

Menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid puuduvad