Politsei päästis merelt SUP-laual naise ja lapse

uudised.ee

Laupäeval päästis politsei tuulisel Muuga lahel SUP-lauaga sõitnud naise ja viieaastase lapse.

Laupäeval kella 17.30 ajal teatati häirekeskusele merehädas SUP-laudurist Muuga lahel. Naine koos viieaastase lapsega soovis sõita Aegnalt Rohuneemele, kuid tugeva tuule tekitatud lainetus viis nad kursilt kõrvale. Positsioneerimise järgi olid naine koos lapsega hädaabikõne ajal kaldast umbes poole kilomeetri kaugusel.

Sündmusele reageerinud Põhja prefektuuri kaatri Pikne meeskond leidis inimesed merelt meetriste lainete keskelt ning toimetas päästevesti kandnud lapse ja ilma päästevestita naise kaldale. Seal vaatas kiirabi vaatas nende tervisliku seisundi üle ning nad ei vajanud täiendavat abi.

Politsei tuletab meelde, et ilusate suveilmadega mere äärde või merele minnes tuleb võimalikud ohud läbi mõelda ning mitte oma võimeid üle hinnata.

Põhja prefektuuri Tallinna kordoni merepääste- ja patrulligrupi välijuhi Armin Puusti sõnul on viimased nädalad olnud töörohked. „Ilusad ilmad on merele toonud rohkelt inimesi, kellest kõik ei hinda ilmastikuolusid ja oma võimeid adekvaatselt ning võivad sattuda ohtu või tekitada suure ohu teiste mereliste jaoks,“ ütles Puust.

„Laupäevane juhtum lõppes õnneks ilma ohvriteta, kuid on hea näide sellest, kuidas juba poole lahe peal viibides on keeruline otsa ringi keerata. Mere äärde või merele minnes tuleb võimalikud ohud läbi mõelda – milline on ilm, temperatuur ja kellaaeg ning kas selliste tingimustega on üldse võimalik avamerele minna. Vee peale minnes tuleb sellest lähedastele ja tuttavatele teada anda. Elu aitab päästa korrektselt selga pandud ja kinnitatud vest. Samuti tuleb veekindlas kotis kaasa võtta laetud akuga telefon. Politsei on igapäevaselt valmis inimestele merel appi tulema, kuid igaühel tuleb siiski meeles pidada, et kui ise oma turvalisuse jaoks kõike ei tehta, siis meri eksimusi ei andesta,“ rääkis Puust.

Oma võimeid kipuvad üle hindama ka alkoholi tarvitanud suvitajad. Pühapäeval päästsid G4S vetelpäästjad Pirita muuli juures uppumisohus joobes mehe. Vetelpäästjatele läksid appi ka merepäästjad, kes aitasid mehe kaldale, kus kiirabi vaatas tema tervise üle. Mees ei vajanud hospitaliseerimist, kuid polnud võimeline ise koju minema, mistõttu toimetasid politseinikud ta kainenema.

Laupäeval kontrollisid politseinikud Tallinna lahel väikelaeva, mida juhtis 1989. aastal sündinud alkoholijoobes mees. Kiirmenetluses määrati talle karistuseks rahatrahv. Joobeseisundis veesõiduki juhtimise eest on sel aastal Eestis alustatud 25 väärteomenetlust.

„Joobnuna ujuma mineja paneb ohtu iseenda elu, kuid sellises seisundis veesõidukit juhtides ohustatakse ka paljusid teisi inimesi. Kindlasti ei käi alkohol ja meri omavahel kokku ning pealtnägijatel peab olema selgroogu, et takistada joobes inimest merele minemast,“ ütles Puust.

Sel aastal on veeõnnetustes hukkunud 22 inimest, neist üheksa merel või piiriveekogudes. Juunis on uppunud viis inimest.

Kommentaarid puuduvad