President on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides

uudised.ee

President Kersti Kaljulaid on esmaspäevast neljapäevasel töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus ta kohtub ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega ja juhatab ÜRO julgeolekunõukogu, mille eesistujaks Eesti juunikuus on, istungit. 

Esmaspäeval ja teisipäeval on riigipea New Yorgis, kus kohtub äsja teiseks ametiajaks ametisse nimetatud ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega. Juunis on Eesti ÜRO julgeolekunõukogu eesistuja ning Eesti prioriteedid on üheks kohtumise aruteluküsimuseks. Teiseks kohtumise keskseks teemaks on naiste ja laste heaolu ja ligipääs tervishoiusüsteemile.

„Nii nagu igas kriisis, on ka kroonviiruse kriisis kogu maailmas kõige enam „pihta saanud“ kõige haavatavamad – naised, lapsed ja noorukid – ning meie ühine vastutus on pingutada, et aastakümnetega selles vallas saavutatu ei pudeneks kriisiga käest. ÜRO-l on siin keskne roll,“ selgitas presidendi vabakonnanõunik Triin Toomesaar.   

Riigipea juhatab New Yorgis ka ÜRO julgeolekunõukogu istungit, mis keskendub laste olukorrale relvakonfliktides. Lisaks kohtub president Kaljulaid UNICEF-i juhtidega ning erinevate ÜRO agentuuride esindajatega. 

Kolmapäeval ja neljapäeval on riigipea Washingtonis, kus kohtub Maailmapanga juhtidega ning osaleb mõttekodade Atlantic Council ja Heritage aruteludel. 

Kommentaarid puuduvad