Kallas: ravimite riknemine tõi kahju kolm miljonit eurot

uudised.ee

Peaminister Kaja Kallase sõnul on terviseameti laos jaanipühade ajal ravimite ja vaktsiinide riknemisega kaasnenud kahju ligi kolm miljonit eurot, vahendab BNS.

Kallase sõnul muutus kasutuskõlbmatuks 250 000 doosi vaktsiini, sealhulgas alaealistele mõeldud vaktsiinid. “On alustatud kahjude nõudmist nii kindlustusseltsilt kui ka seadmete tarnijatelt ja andsime neljapäeval valituses mandaadi riigisekretärile viia läbi sõltumatu väliskontroll,” ütles Kallas. 

Tema sõnul peabki igakülgne uurimine selgitama, mis asjaolud viisid terviseameti laos ravimite ja vaktsiinide riknemiseni ning kuidas on võimalik edaspidi selliseid olukordi vältida. 

Kallase sõnul on uurimisse kaasatud parimad eksperdid ja väline vaade tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametist, ravimiametist ja riigikontrollist. 

Kallase sõnul said kõik ministeeriumid ülesande üle vaadata nende valduses olevad varud, et riigivara oleks kaitstud ja riigivara kuumuse tõttu kahjustada ei saa. “Sotsiaalministeerium korraldab seda, et kõik varud saaksid kaetud ja vajadusel oleme valmis paluma abi ka naaberriikidelt, et laste vaktsineerimisel ja ravimisel tagasilööke ei tuleks,” ütles Kallas. 

Tema sõnul on terviseametis nüüd korraldatud ööpäevaringne füüsiline valve. “Hetkel laod töötavad ja on range järelevalve all,” ütles Kallas. 

Kommentaarid puuduvad